Krzysztof Skiba wyrzucony z TVP Info. "Podobno to decyzja z samej góry"

- Nie podano przyczyny usunięcia mnie z programu "W tyle wizji" poza informacją, że jest to decyzja "z samej góry" - mówi nam Krzysztof Skiba. Twierdzi, że powody usunięcia go z programu na pewno nie są merytoryczne, lecz dotyczą jego aktywności poza anteną.

Pierwszy o fakcie zwolnienia Skiby poinformował na Twitterze Tomasz Sekielski. Muzyk i satyryk potwierdził w rozmowie z nami tę informację.

- Potwierdzam wyrzucenie mnie z programu "W tyle wizji", pomimo podpisanej umowy na listopad. Nie podano przyczyny usunięcia mnie z programu poza informacją, że jest to decyzja "z samej góry" - dodał.

Twierdzi, że zwolnienie nie "jest związane z merytorycznymi uwagami co do jego osoby”. -  Odcinki z moim udziałem miały wysoką oglądalność i często biły rekordy w TVP Info. Ostatni program miał rekord napisanych tweetów - 750 -  w historii programu - podkreślił.

Nie chodziło o koncert KOD

Muzyk zaprzeczył też, by jego zwolnienie miało związek z jego występem na marszu KOD w dniu 11 listopada. -  Nie było to przecież pierwsze takie moje wystąpienie - zauważa.  Swoje usunięcie z programu wiąże z aktywnością w serwisie satyrycznym "Sok z buraka", gdzie pojawiają się "Bajki Skiby ".

- Ostatnia była protestem przeciwko przymusowym ekshumacjom, którym sprzeciwia się część rodzin smoleńskich. To hit internetu, który najprawdopodobniej nie spodobał się w PiS - ocenia Skiba.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika TVP. Odpowiedź opublikujemy, gdy tylko ją otrzymamy.  

Więcej o: