B. prezes TK: "Ten rząd się wykopyrtnie. Niebawem". I zapowiada procesy sądowe

• "Idiotycznie sformułowano ten rząd" - twierdzi Jerzy Stępień
• B. prezes TK twierdzi, że niedługo rząd PiS "wykopyrtnie się"
• Zapowiada również wytoczenie procesów politykom PiS

- Idiotycznie sformułowano ten rząd. W gruncie rzeczy mamy w jednym rządzie dwa rządy i osobą decydującą jest pan Morawiecki - mówi wiceprezes TK Jerzy Stępień w programie "Gość Radia Zet". - Konstrukcja, która polega na tym, że jest przechył w jedną stronę, że nie zadbano o zrównoważenie wpływów jednego z wicepremierów, musi prowadzić do wykopyrtnięcia się tego rządu i to w nieodległej przyszłości - twierdzi Stępień. Były prezes TK zapowiada również wytoczenie procesów posłowi Stanisławowi Piotrowiczowi, senatorowi Janowi Żarynowi oraz Kamilowi Zaradkiewiczowi, do niedawna dyrektorowi zespołu orzecznictwa i studiów w TK.

Dowiedz się więcej:

Za co Jerzy Stępień chce wytoczyć procesy politykom PiS?

- Pana Zaradkiewicza Fundacja będzie skarżyła. Na pewno procesu doczeka się pan Żaryn, który nazwał mnie post pezetpeerowcem. Całe życie walczyłem z PZPR, ponosiłem różnego rodzaju konsekwencje tego, łącznie z siedzeniem w więzieniu, internowaniem i jeśli pan prof. Żaryn, związany z IPN mówi 'Stępień pezetpeerowiec', to ma chyba świadomość tego, że kłamie, albo przynajmniej nie dopilnował swojego warsztatu - wyjaśnia Stępień. -Wezwałem pana posła Piotrowicza do tego żeby przeprosił mnie i będą konsekwencje prawne - dodaje. Chodzi o wypowiedzi polityków PiS w sprawie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, której szefem Rady jest Jerzy Stępień. Prawicowi dziennikarze i politycy stawiają mu zarzuty o to, że fundacja, w której pracuje społecznie była finansowana przez poprzednią władzę i UM Warszawy. 

Kierwiński: Po raz pierwszy PiS mówi jasno: "Chcemy mieć swojego prezesa TK. Chcemy, aby władza sądownicza podlegała Kaczyńskiemu"

Więcej o:
Komentarze (260)
B. prezes TK: "Ten rząd się wykopyrtnie. Niebawem". I zapowiada procesy sądowe
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 74 razy 56

  szkoda, że TK nie zajął się bezprawnym zmuszanie POLSKICH obywateli, do składania oświadczeń czy mają jakieś rachunki w USA czy nie. Bo tak sobie zażyczyły Stany Zj. Natomiast rząd Polski na zasadzie wzajemności nie moze uzyskać -podobnych informacji od obywateli USA.

 • smiki48

  Oceniono 88 razy 54

  Czy pan prof. Stępień stanowczo zaprzecza, że jego fundacja otrzymywała pieniądze ze źródeł o których mówiły media? Jeżeli fundacja dostawała pieniądze, to o co chce się skarżyć? O to, że ktoś powiedział prawdę?
  Jeżeli zaś to były kłamstwa o dotacjach, to bardzo prosto je zdementować, publikując szczegółowe sprawozdanie finansowe.

 • javall

  Oceniono 107 razy 53

  Panie Stepien, zrobil pan kariere jaka sie panu nawet nie snila.
  Milcz pan juz wreszcie, razem z Rzeplinskim.

 • foreks

  Oceniono 100 razy 52

  Kiedys Stepnia nawet lubilem i szanowalem, ale okazal sie politycznym burakiem, chamem i aroganckim kmiotem. Jak on fika do prof. Zaradkiewicza to az wstyd i zal. Przykre, ze tak sie staruszek rozmienil na drobne.

 • 31.februarius

  Oceniono 79 razy 51

  "Idiotycznie sformułowano ten rząd" - twierdzi Jerzy Stępień"

  Nawet gdyby pan Stępień miał rację, to taką wypowiedzią kompromituje się jako sędzia, wiceprezes TK.
  że o "wykopyrtnięciu" już przez litość nie wspomnę ...

 • dryl1

  Oceniono 85 razy 51

  Przyspawani do stołków. Żałosne. Trochę honoru , komuna dała wykształcenie, ale o mądrości i skromności zapomniała.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 79 razy 51

  Z całym szacunkiem, panie magistrze, ale raczej to pan magister się wykopyrtnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX