Marszałek Senatu: Czarny protest pokazał, że społeczeństwo nie jest wyedukowane i nie wie, co to aborcja

• Społeczeństwo trzeba wyedukować - twierdzi Stanisław Karczewski z PiS• Zapowiedział zmiany ws. aborcji bez zmieniania ustawy• Chodzi o to, aby na świat przychodziły dzieci z zespołem Downa

- Czarne protesty pokazały, że część społeczeństwa jest niewyedukowana i nie wie, czym jest aborcja - powiedział Stanisław Karczewski, marszałek Senatu w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Zapowiedział, że rząd przeprowadzi akcję edukacyjną wśród Polaków. Stwierdził też, że "czarne protesty to już czysta polityka"  i coraz mniej osób angażuje się przeciwko projektowi zaostrzenia prawa aborcyjnego. Przyznał też, że senacki projekt ustawy o zmianie prawa aborcyjnego "czeka w szufladzie". Czy zostanie przedstawiony? - Wkrótce przedstawimy projekt zmian dotyczący aborcji bez konieczności zmiany ustawy, po to, by dzieci z zespołem Downa się rodziły, a nie były zabijane - obiecał marszałek.

Dowiedz się więcej:

Co marszałek Senatu sądzi o Andrzeju Rzeplińskim?

Stanisław Karczewski odniósł się również do uhonorowania prof. Rzeplińskiego w Senacie przez klub PO. - Uważam, że prezes Rzepliński nie zasłużył na żadne wyróżnienia, lecz na rózgę. Na pytanie dziennikarza, za co, odpowiedział: - Za całokształt swojej pracy.

A TERAZ ZOBACZ: Jak PiS zmieniał zdanie w sprawie aborcji

Więcej o: