Bartłomiej Misiewicz wraca na studia. "Jeśli będzie miał czas na pracę, będzie ją kontynuował"

• Szef MON: Bartłomiej Misiewicz wraca na studia, na trzeci rok• Był widziany w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu• B. Misiewicz jest zawieszony w funkcji rzecznika prasowego MON

Bartłomiej Misiewicz, zawieszony w funkcji rzecznika MON, znów będzie studentem. - Pan Bartłomiej Misiewicz rozpoczyna rok akademicki, kończy studia. Jeżeli będzie miał jeszcze czas na pracę, to będzie ją kontynuował - mówił w piątek w programie "Kwadrans polityczny" minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON mówił, że rok akademicki Misiewicz rozpoczyna w sobotę i będzie to trzeci, a więc ostatni rok studiów licencjackich. Były rzecznik MON był widziany w sobotę na inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. Dziennik "Fakt" informuje, że to właśnie tam będzie studiował Bartłomiej Misiewicz.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Bartłomiej Misiewicz?

26-letni Bartłomiej Misiewicz jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

Jakie funkcje pełni Bartłomiej Misiewicz?

We wrześniu 26-latek - bez wymaganego na takim stanowisku wyższego wykształcenia - został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie PGZ dokonano zmian. Był też w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka (zrezygnował po medialnej krytyce). Po publikacji "Newsweeka" wystąpił o zawieszenie funkcji w MON. Jego prośba została spełniona. Zrezygnował też z rady nadzorczej PGZ.

Czym zajmuje się teraz Bartłomiej Misiewicz?

Bartłomiej Misiewicz w Gabinecie Politycznym MON zajmuje się analizą dezinformacji medialnych wymierzonych w bezpieczeństwo państwa - tak poinformowało ministerstwo kilka dni temu. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz także: Dorn: Misiewicz stał się ''ośmiorniczką'' PiS, choć do ośmiorniczek nic nie mam 

Więcej o: