Dwie osoby zatrzymane w związku z aferą podsłuchową. Kilkadziesiąt przeszukań w całej Polsce

• Zatrzymano Krzysztofa S., szefa sieci agencji detektywistycznych • Miał oferować za pieniądze nagrania podsłuchanych rozmów• Przeszukano też kilkadziesiąt biur jego agencji w całej Polsce

Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z aferą podsłuchową - informuje RMF FM. Chodzi o Krzysztofa S., właściciela jednej z sieci agencji detektywistycznych, oraz Katarzynę W., pracownicę tej firmy. Krzysztof S. jest znajomym Marka Falenty, głównego oskarżonego w procesie dotyczącym afery podsłuchowej. Na polecenie prokuratury przeprowadzono też kilkadziesiąt przeszukań w biurach firmy w całej Polsce. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarło RMF FM, Krzysztof S. i Katarzyna W. mieli oferować za pieniądze nagrania rozmów podsłuchanych restauracji Sowa&Przyjaciele. W rozmowie z dziennikarzami Krzysztof S. zaprzeczył, że oferował nagrania z podsłuchów. - Jedynym powodem może być to, że znam Marka Falentę- stwierdził.

Dowiedz się więcej:

Kto jest oskarżony w procesie dot. afery podsłuchowej?

Proces oskarżonych w sprawie afery podsłuchowej rozpoczął się w czerwcu 2016 r. Na ławie oskarżonych zasiedli: Marek Falenta, jego szwagier oraz kelnerzy z restauracji Sowa&Przyjaciele. Konrad L., sommelier z Amber Room przyznał się do nielegalnego zarejestrowania 30-40 rozmów polityków i biznesmenów.

A TERAZ ZOBACZ: TVP to telewizja publiczna? Sprawdziliśmy, kogo zapraszają do studia

 

Więcej o: