Absurdalny apel kuratora oświaty: "Halloween negatywnie odbija się na psychice dzieci upośledzonych"

Marek Gralik, kurator oświaty w woj. kujawsko-pomorskim, napisał list do dyrektorów szkół. Apeluje, aby szkoły nie urządzały zabaw na Halloween, bo "mieszają w umysłach dzieci i młodzieży".

Nowy Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, który jest też radnym PiS, napisał list do dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców. Apeluje w nim, aby szkoły nie urządzały zabaw halloweenowych, bo święto to jest "w całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami oraz"czyni zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży". 

"Negatywnie odbija się na psychice dzieci"

"Urządzanie w szkołach zabaw halloweenowych, przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice" - pisze kurator. 

Marek Gralik zachęca też w piśmie rodziców, aby "pomogli szkole dokonać właściwego wyboru" i podaje przykłady placówek, w których "prawidłowo" jest obchodzone święto 1 listopada: "Niektóre szkoły, w ramach przygotowań do tego dnia, ale również w poczuciu obowiązku, porządkują cmentarze, szczególnie miejsca pochówków żołnierzy poległych w walkach o wolność ojczyzny". Dyrektorom tych szkół, zdaniem kuratora oświaty, należy się głęboki szacunek. 

Pełny tekst listu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty można przeczytać TUTAJ. 

Zobacz także: Wraca stary system edukacji. Koniec z gimnazjami! Zmiany też na poziomie szkół średnich

Więcej o:
Komentarze (328)
Absurdalny apel kuratora oświaty: "Halloween negatywnie odbija się na psychice dzieci upośledzonych"
Zaloguj się
 • derek.4

  Oceniono 87 razy 85

  Haloween to zagrożenie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

 • saves

  Oceniono 85 razy 85

  -Mamo, mogę przebrać się na Halloween?
  -Absolutnie!!! To nie jest polskie święto, Brajanku.

 • Radek Malinowski

  Oceniono 133 razy 83

  A czy wedlug Czerskich taka tragedia dla mlodziezy bylo by sprzatanie grobow patriotow polskich poleglych z rak nazistow czy radzieckich oprawcow? Az tak prace porzadkowe przy grobach zdemolowalyby mloda psychike? Taka zbrodnia wg sorosówki jest pamietac o ofiarach totalitaryzmow?

  Lepiej dla zdrowia psychicznego jest przebierac sie w zywe trupy, jakies zombi, szkielety czy rozkladajace sie zwloki. To jest dopiero zbawienne dla psychiki.

  PS. Jezeli wg was, czerskie mierboty zolnierze AK nie zasluzyli na porzadkowanie grobow to niech mlodzi uporzadkuja groby AL czy BCh. Wtedy bedziecie zadowoleni, glupki z Czerskiej?

 • czarnyminio

  Oceniono 73 razy 67

  Atakują nas te dziwne,obce naszej kulturze zwyczaje.Ot choćby choinka bożonarodzeniowa.Nie dość,że z Niemiec i to dość niedawno przybyła,to jeszcze panoszy się w prawie każdym polskim domu.Skandal.

 • wartobycprzyzwoitym

  Oceniono 76 razy 66

  panie kuratorze, warto być przyzwoitym, nie podlizywać się i nie pleść głupstw

 • Marek Gajowy

  Oceniono 48 razy 42

  tjaaa..... bo u nas wszystko musi byc bogobojne i na kolanach :)
  Halloween niedobry, bo przecież śmierci i cmentarza trzeba sie bać, Walentynki niedobre, bo zamiast sie obdarowywać serduszkami, misiami i czekoladkami należy w cnocie przetrwać aż do ślubu i o głupotach nie myśleć..... a misie i serduszka zachować dla miejscowego dobrodzieja ;)

 • por1

  Oceniono 41 razy 35

  Pisiorom juz od dawna brak kandydatur na swoje posady ,ale żeby sięgac dna?...

 • Marek Gajowy

  Oceniono 37 razy 35

  ".....jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice"

  no, panie kurator, teraz poprosimy o źródła tych rewelacji :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX