Absurdalny apel kuratora oświaty: "Halloween negatywnie odbija się na psychice dzieci upośledzonych"

Marek Gralik, kurator oświaty w woj. kujawsko-pomorskim, napisał list do dyrektorów szkół. Apeluje, aby szkoły nie urządzały zabaw na Halloween, bo "mieszają w umysłach dzieci i młodzieży".

Nowy Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, który jest też radnym PiS, napisał list do dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców. Apeluje w nim, aby szkoły nie urządzały zabaw halloweenowych, bo święto to jest "w całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami oraz"czyni zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży". 

"Negatywnie odbija się na psychice dzieci"

"Urządzanie w szkołach zabaw halloweenowych, przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice" - pisze kurator. 

Marek Gralik zachęca też w piśmie rodziców, aby "pomogli szkole dokonać właściwego wyboru" i podaje przykłady placówek, w których "prawidłowo" jest obchodzone święto 1 listopada: "Niektóre szkoły, w ramach przygotowań do tego dnia, ale również w poczuciu obowiązku, porządkują cmentarze, szczególnie miejsca pochówków żołnierzy poległych w walkach o wolność ojczyzny". Dyrektorom tych szkół, zdaniem kuratora oświaty, należy się głęboki szacunek. 

Pełny tekst listu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty można przeczytać TUTAJ. 

Zobacz także: Wraca stary system edukacji. Koniec z gimnazjami! Zmiany też na poziomie szkół średnich

Więcej o: