"GW": Nie wszyscy dostaną emeryturę

• Niektórym Polakom ZUS wypłaci pieniądze do ręki - donosi "GW"
• Chodzi o tych, którzy na etacie pracowali krócej niż 15 lat
• W przyszłości będziemy płacić jednolity podatek, bez względu na rodzaj pracy

W nowym projekcie ZUS osoby, które zbyt krotko płaciły składki na ubezpieczenie społeczne, nie dostaną emerytury. ZUS wypłaci im pieniądze do ręki - informuje "Gazeta Wyborcza". Chodzi o osoby, które na etacie pracowały sporadycznie (np. przez 10 lat), a przez większość czasu na umowach o dzieło, od których nie odprowadza się składek emerytalnych. Prawo do emerytury będą mieli tylko ci, którzy udowodnią minimum 15 lat (kobiety) lub 20 lat (mężczyźni) tzw. okresów składkowych. W przyszłości ten problem może zniknąć, bo rząd PiS chce wprowadzić jednolity podatek, bez względu na rodzaj pracy.  

Cały artykuł można przeczytać na wyborcza.biz.

Więcej o:
Komentarze (20)
"GW": Nie wszyscy dostaną emeryturę
Zaloguj się
 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 3 razy 3

  Rok przynaleznosci do partii (jedynej slusznej rzadzacej) na ile lat placenia skladek sie przelicza? Bo narod chce wiedziec czy warto sie sku...c

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 1

  Czas reaktywować hasło z PRL:
  "Emeryci i renciści!
  Popierajcie Partię czynem
  Umierajcie przed terminem"

 • adamtko

  Oceniono 13 razy 1

  Kasa do ręki, część wróci jako akcyza od alco, część na tacę, potem będą tysiące bezdomnych i bez dochodu, więc na wspieranie każdego z nich RP wyda 3x więcej niż na emeryturę, ale przekazane na caritasy, alberty i kościelne DPSy. A emeryt dostanie z tego talerz zupy za 1.99 dziennie.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Jesteście Polacy rozwydrzeni, należy pozbawić emerytury większość z was. Zdychajcie głodni i bezdomni jak Amerykanie w mroźną noc pod mostami w Nowym Jorku.

  1. Nie słyszałem o kraju w którym przywileje dla różnych grup zawodowych byłyby bardziej rozbudowane niż w Polsce: sędziowie, prokuratorzy, wojsko, policja, nauczyciele, górnicy, hutnicy - zachowywanie pełnego wynagrodzenia, deputaty, karty przywilejów, renty rodzinne itd. itp.
  2. Aparat - ZUS - do obsługi tych darmozjadów jest liczny, wysoko uposażony , zajmuje miejsce w nowobudowanych pałacach i jest rutynowo chroniony przed nienawiścią społeczną przez firmy ochroniarskie.
  Po wyzwoleniu narodowo-społecznym przez Niemcy, Rosję i być może inne kraje ościenne : Czechy, Słowację, Litwę zatrudnione w ZUS panie będą zaspokajać potrzeby okupantów. Gwałtów nie będzie, tylko na publiczną pisemną prośbę. Alternatywą strajk głodowy bezterminowy suchy, do skutku tj do zdechnięcia. Jednak bez wrogości, na zasadach rachunku ekonomicznego, nawet z możliwością resocjalizacji czy naturalizacji w innym kraju.
  Co innego wymiar sprawiedliwości i organy ścigania - tutaj nie będzie wyjątków...

 • albwu

  Oceniono 7 razy -1

  Ale zaraz powstaną grupy uprzywilejowanych np. tych którzy walczyli z reżimem PO

 • Piwo Jasne

  Oceniono 3 razy -1

  "GW": Nie wszyscy dostaną emeryturę
  Raczej . Żaden Polak nie dostanie emerytury. Ma harować do pośmierci w dodatku za darmo i jeszcze dopłacać do interesu gdyż bycie Polakiem zobowiązuje.
  Fuj fuj fuj fuj !

 • zasilacz66

  Oceniono 9 razy -1

  Kto wreszcie powie tym kobietom od 500+ że pracować trzeba bo dzieciaki skończą 18 lat a one zostaną z niczym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX