Posłanka Nowoczesnej odpowiada na ohydne słowa dziennikarza TVP. A ten (słabo) się tłumaczy

Joanna Scheuring-Wielgus postanowiła wbić szpilę Cezaremu Gmyzowi po tym, jak obraził ją na Twitterze. Publicysta sugerował, że posłanka została pobita. Jak tłumaczy się dziennikarz?

Przyzwyczailiśmy się już, że komentatorzy z prawej strony sceny politycznej robią wokół siebie dużo hałasu kontrowersyjnymi opiniami w sieci. Opiniami, które po krótkiej refleksji kasują, uważając, że to zamyka sprawę.

Tak było m.in. w przypadku zdjęcia, które na swój profil na Facebooku wrzucił Tomasz Terlikowski, sugerując że kobiety biorące udział w Czarnym Proteście nie różnią się niczym od... Adolfa Hitlera. Po lawinie krytyki wspomniany post zniknął z portalu.  CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Tak też było w przypadku obraźliwych słów Cezarego Gmyza skierowanych do Joanny Scheuring-Wielgus. Zdjęcie posłanki Nowoczesnej pojawiło się na twitterowym koncie Telewizji Republika. Publicysta skomentował je jednym zdaniem:

Zupa była za słona?

"Rozumiem, że opiera się Pan na własnych doświadczeniach?" - odpisała zniesmaczona tym komentarzem Scheuring-Wielgus. I właściwie na tym powinna zakończyć się wymiana zdań. Ale nowy korespondent TVP w Niemczech nie byłby sobą, gdyby pozostawił tę reakcję bez odpowiedzi.

"Szanowna Pani Poseł. Zapewne Pani nie zwróciła na to uwagi ale usunąłem twego twitta i przeprosiłem. Nie liczę na wzajemność" - wyjaśnił Gmyz. "Przeprosin nie widziałam. Wierzę na słowo. I polecam ważyć słowa, żeby nie musieć usuwać wpisów" - zasugerowała posłanka.

I znowu - wydawało się, że to koniec uprzejmości. A jednak... "Proszę zatem przejrzeć mój tajmlajn. A także przekazać koleżance L., że dziś była świetnie ubrana. Rewelacyjny pomysł z koralami" - odparł dziennikarz, co spotkało się z uszczypliwą odpowiedzią:

Takie wyczucie stylu nie może się marnować. Może zostanie Pan blogerem modowym? specjalizacja: damskie korale (oby nie czerwone)

Zobacz też WIDEO: Scheuring-Wielgus: Dziennikarze mogą nie wejść do Sejmu. Kuchciński zapowiedział zmiany

Więcej o:
Komentarze (244)
Posłanka Nowoczesnej odpowiada na ohydne słowa dziennikarza TVP. A ten (słabo) się tłumaczy
Zaloguj się
 • elasp

  Oceniono 179 razy 59

  "Posłanka Nowoczesnej odpowiada na OHYDNE słowa dziennikarza TVP. A ten (SŁABO) się tłumaczy."

  Tego rodzaju przemieszanie faktów z ocenami, przemycanie ocen pod postacią faktów to kwintesencja Czerskości. Kiedyś będzie o tym mowa w podręcznikach socjotechniki.

 • Oceniono 116 razy 58

  Scheuring-Wielgus jest przewodniczącą zespołu parlamentarnego:
  "Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka"

  "Zakaz mowy nienawiści" to nic innego jak marketingowa próba sprzedania CENZURY jako czegoś pozytywnego, czyli walkę z nienawiścią.
  Problem polega na tym, że z miłości i z powodu każdego innego uczucia można zabić, trzeba by zakazać wszystkich uczuć. Nawet film o tym zrobiono:
  imdb.com/title/tt0238380/?ref_=nv_sr_1

  A tu są posiedzenia zespołu parlamentarnego o "mowie nienawiści"
  sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=396

  Warto sobie obejrzeć szczególnie 3 posiedzenie, zobaczyć podstępne metody działania członków tej komisji z przewodniczącą Scheuring-Wielgus na czele.

 • dryl1

  Oceniono 41 razy 39

  Teatrum, ale rządzenie nie na tym polega.

 • wozdo

  Oceniono 77 razy 37

  to dzienikartstwo Wyborczej juz nawet sugeruje czytelnikowi że wpis był "Oydny" ????
  a moze to czytelnik sam zdecyduje czy wpis Gmyza był Ohydny czy Cudowny !!!!??

 • razb1947

  Oceniono 56 razy 36

  Komornik ściga Nowoczesną to jest ważniejsze.

 • gregore69

  Oceniono 92 razy 36

  Jak zwykle "uczciwa" i "rzetelna" GW. Jak zwykle niby wszystko się zgadza, ale... Wystarczy wejść na twitter Gmyza żeby przekonać się, że uwaga o koralach nie była żadną złośliwością...
  Ps. A "GW" jako obrońca kultury dyskusji naprawdę dobre. Pękam ze śmiechu...

 • elasp

  Oceniono 100 razy 36

  "Gdyby były darmowe środki antykoncepcyjne, to 12-latka nie rodziłaby dziecka".

  Skąd ta pewność? Z tego, że coś jest dostępne, nie wynika, że będzie użyte.

 • jurakuz

  Oceniono 124 razy 36

  no ale chyba każdy patrząc na te zdjęcie pomyslał o tym samym co p. Gmyz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX