Senat nie będzie pracował nad ustawą o aborcji. A marszałek jednym zdaniem gasi Waszczykowskiego

"Odstąpiliśmy od prac nad senackim projektem dotyczącym przerywania ciąży"
Takie stanowisko Senatu przekazał dziś jego marszałek Stanisław Karczewski
"Musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych" - dodał marszałek

Senat, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie będzie pracował nad własnym projektem ustawy o aborcji. - Musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych w sprawie przepisów aborcyjnych - stwierdził dziś Stanisław Karczewski. Marszałek dodał, że był już gotowy wstępny projekt. Według Karczewskiego była w nim mowa o tym, by w przepisach wykluczyć możliwość przerywania ciąży w sytuacji, kiedy jest podejrzenie zespołu Downa. - To, co wydarzyło się ostatnio, te bardzo liczne protesty, na pewno wszyscy o nich myślimy i bierzemy je pod uwagę. To źle, że ktoś powiedział, że to nieistotne, nieważne, małe protesty, bo one faktycznie były duże i wyrażają w dużej części opinię części społeczeństwa - stwierdził. O tym, że "skala demonstracji była marginalna" mówił po proteście szef MSZ, Witold Waszczykowski.

Dowiedz się więcej:

Co o strajku kobiet powiedział Witold Waszczykowski?

- Skala demonstracji była marginalna - tak szef polskiej dyplomacji skwitował w TVN24 strajk kobiet. - W dwumilionowej Warszawie to jest margines - dodał. Witold Waszczykowski oskarżał też uczestniczki demonstracji o niepoważne podejście do tematu aborcji. - Tego typu protesty mnie oburzają. O to chodziło? O to tym paniom chodziło? Żeby w ten sposób protestować? Czy tak się walczy o dzieci? - mówił.

Jakie założenia znajdują się w projekcie "Stop aborcji"?

Projekt zakłada, że za spowodowanie śmierci dziecka poczętego grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, mogą grozić mu 3 lata więzienia. Jeśli to matka działała nieumyślnie, nie poniesie konsekwencji. Kary uniknie też lekarz w sytuacji, gdy śmierć dziecka jest następstwem ratowania życia matki. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Jak polskie prawo reguluje obecnie kwestię aborcji?

Obecnie aborcji można dokonywać legalnie, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Aborcji można dokonać także wtedy, gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu bądź innego czynu zabronionego. 

Na temat aborcji przeczytasz też w książce: "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

 

 

 

Więcej o:
Komentarze (177)
Senat nie będzie pracował nad ustawą o aborcji. A marszałek jednym zdaniem gasi Waszczykowskiego
Zaloguj się
 • m78k

  Oceniono 87 razy 61

  Jest coś w proteście kobiet, czego nikt nie zauważa. Mnie się wydaje, że protesty kobiet w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, tak naprawdę są protestem przeciwko wtrącaniu się mężczyzn w sprawy związane z potomstwem w ogóle. Tak brzmią ich hasła. I co najciekawsze jest to w zgodzie z naturą. Samce wszystkich ssaków nie opiekują się potomstwem. Ich rola ogranicza się do prokreacji. Tak jest nawet u małp naczelnych. Tak było u ludzi pierwotnych. Tak jest u Indian amazońskich. Tak jest u różnych ludów afrykańskich. Tak jest u australijskich aborygenów. Biały człowiek "przekombinował" coś w sprawach prokreacji w kulturze europejskiej zwłaszcza. Bo kultura arabska i muzułmańska jest o wiele bliższa naturze, niż nasza. Kobiety w protestach wygłaszają hasła "powrotu do natury", same nie zdając sobie z tego sprawy. Ja uważam, że męska część społeczeństwa powinna pójść im na rękę. To jest w naszym najlepiej pojętym interesie!

 • proteusz33

  Oceniono 92 razy 58

  Ciekawe jakie zdanie na temat aborcji ma senator Libicki.Hanna Bakuła wyśmiewała sie z niego.Twierdziła ze nie powinien sie urodzić.Oto cytat z Bakuły: Jeżeli to się odpuści, to będzie kupa kalek, bękartów, dzieci z wadami. Kupa samobójstw i zabójstw.

 • m78k

  Oceniono 85 razy 57

  Coś długo nie puszczają mojego komentarza. Chyba konsultują się w tej sprawie z naczelnym.

 • krzysiozboj

  Oceniono 97 razy 57

  Waszczykowski powiedział co myślał i widział, inni mówią to co powinni powiedzieć, ot zasady poprawności politycznej.

  A zasadę "liczenia" protestujących czy głosujących już dawno rozpracowano na Czerskiej - ci którzy nie brali udziału z całą pewnością byli przeciwnego zdania. Temat dopiero co wałkowany przy Orbanie.

 • krzysio333

  Oceniono 115 razy 57

  Jan Filip Libicki – senator Platformy Obywatelskiej - od urodzenia jest niepełnosprawny. Polityk oburzył się słowami Hanny Bakuły, która w związku z projektem „Ordo Iuris" mówiła o „potwornej liczbie kalek, bękartów i dzieci z wadami”. „Rozumiem, że według nomenklatury pani Bakuły, to ja właśnie – będąc osobą z niepełnosprawnością od urodzenia - jestem taką kaleką. Pragnę więc Hannę Bakułę poinformować, że ja swoje życie uważam za bardzo udane” – napisał senator PO.

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 61 razy 57

  Za późno pisiory, kobiety pójdą dalej i was zgniotą. Sami z nimi zaczęliście. Brawa dla Pań.

 • emeni

  Oceniono 42 razy 40

  Ależ się plączą. Czyli przymusu rodzenia mutantów PiS nie wprowadzi, tylko nakaz rodzenia potomstwa dla gwałcicieli?

 • shark_ik

  Oceniono 13 razy 13

  w ten sposob mniej dzieci bedzie sie rodzilo bo kazdy dwa razy sie zastanowi czy warto ryzykowac swoje zycie

 • 87654321ja

  Oceniono 13 razy 11

  Jak wszyscy ładnie psioczą na PIS. A się chciałam zapytać ilu z was głosowało na tych oszołomów i czego się spodziewaliście po ich rządach. Ktoś przecież ich wybrał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX