To najbardziej idiotyczna wypowiedź o aborcji w ostatnim czasie. Europoseł PiS przebił wszystkich

Zbigniew Kuźmiuk nazwał schizofrenią postawę zwolenników liberalizacji ustawy o aborcji. Jego zdaniem, cieszą się oni z medali zdobytych przez sportowców na paraolimpiadzie, a jednocześnie są za przerywaniem ciąży, gdy dziecko jest niepełnosprawne.

- Przed chwilą cieszyliśmy się z 39 medali sportowców niepełnosprawnych. Cieszyliśmy się, witaliśmy ich z radością. A jednocześnie bez zmrużenia oka mówimy, że jeżeli dziecko ma podejrzenie jakiejś niepełnosprawności, to możemy je zabijać - powiedział wczoraj w "Faktach po Faktach" TVN24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - Czy to nie jest schizofrenia? - dramatycznie pytał. 

PiS też szykuje ustawę o aborcji

Europoseł PiS przez długi czas nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy gdyby był w Sejmie, głosowałby za ustawą zakazującą przerywania ciąży. W końcu przyznał: - Jestem katolikiem, w związku z tym jestem za życiem. To nie jest żadna tajemnica - powiedział. 

Zbigniew Kuźmiuk zapowiedział, że w środę marszałek Senatu przedstawi szczegóły kontrprojektu PiS na propozycję komitetu "Stop aborcji". Senatorowie pracują nad ustawą, która ma być projektem kompromisowym między obowiązującym prawem a proponowanym jego zaostrzeniem, który przyjął Sejm do dalszych prac

ZOBACZ naszą relację na żywo z ogólnopolskiego strajku kobiet - TUTAJ. 

A TERAZ ZOBACZ: Posłanka Nowoczesnej o ustawie antyaborcyjnej: 'Dlaczego tak bardzo nienawidzicie kobiet?'

Więcej o: