Waszczykowski kpi z protestu kobiet. Dziennikarz zdumiony: "Pana zdaniem to zabawa?"

Zdaniem szefa polskiej dyplomacji "nie ma takiego problemu, żeby prawa kobiet w Polsce były naruszane". A co ma do powiedzenia protestującym?

Minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski był gościem porannego programu RMF FM. Pytany o debatę o prawach kobiet w Polsce, która w środę ma odbyć się w Parlamencie Europejskim, stwierdził, że "to kolejny krok do kompromitacji UE". Zaznaczył, że "nie sądzi", by ktoś z rządu pojawił się na tej dyskusji. 

- A coś się dzieje z kobietami w Polsce, że trzeba dyskutować w Europie o tym? - pytał. Dodał, że Europa jest wolna i europosłowie "mają prawo dyskutować". Jego zdaniem powinni się raczej zająć kryzysem migracyjnym. 

- A prawa kobiet są w Polsce zagrożone? - dopytywał prowadzący Robert Mazurek.

- Chyba tylko w "Gazecie Wyborczej" - wypalił Waszczykowski. 

- Czarny Protest obejmie nie tylko redakcję gazety - zwrócił uwagę wyraźnie zaskoczony Mazurek.

- No niech się bawią - skwitował Waszczykowski. - Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo - dodał.

- Pana zdaniem to zabawa? - nie odpuszczał Mazurek. 

Waszczykowski westchnął. - To jest poważny problem. Prawo do życia czy, jak niektórzy twierdzą - prawo do aborcji - to jest poważne wyzwanie moralne dla naszej cywilizacji, naszej cywilizacji zachodniej. Nie chcę mówić o innych cywilizacjach... Chcemy, by było przestrzegane prawo do życia - rozgadał się.  

Prowadzący dociskał, co minister ma do powiedzenia Europie w sprawie praw kobiet w naszym kraju. Waszczykowski podkreślił, że: "nie ma takiego problemu, by prawa kobiet w Polsce były naruszane", a dyskusja w PE jest "wybrykiem".

A TERAZ PRZECZYTAJ: W swoim kraju sprawiły, że mężczyźni zaczęli ich słuchać. Dziś mówią: Polki, możecie zrobić to samo!

 

 

Komentarze (684)
Waszczykowski kpi z protestu kobiet. Dziennikarz zdumiony: "Pana zdaniem to zabawa?"
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  Oceniono 113 razy 109

  PANIE W
  Własnie wóciłem z pokoju nauczycielskiego lokalnej szkoły. 80% nauczycilek NA CZRNO.
  Czy to same zolenniczki eurolewactwa...?
  Oczywiscie NIE
  Trzeba byc skrajnum idioto, albo W
  żeby pchac 80 % elektoratu (zwolenniczki kompromisu
  ) w objecia petriu i nowickiej

 • ta.deusz

  Oceniono 130 razy 108

  .................

  Po pierwsze, aby przywrócić pełną ochronę życia dzieci poczętych, projekt zakłada, że sytuacje, które dotychczas pozwalały w majestacie ustawy dokonać aborcyjnego zabójstwa dziecka, staną się podstawą do uzyskania przez rodziny pomocy materialnej i opieki ze strony państwa.
  Po drugie, zapewniliśmy pełną możliwość ratowania życia matki. Projekt przewiduje, że dopuszczalne jest prowadzenie wszelkich działań medycznych ratujących życie matki, nawet jeżeli mogą doprowadzić one do śmierci dziecka (tak jak w przypadku ciąży pozamacicznej). Gdy rozwój wypadków nieuchronnie prowadzi do śmierci matki lub dziecka, to do matki należy dokonanie wyboru wśród dostępnych procedur medycznych.
  Po trzecie, projekt potwierdza, że dziecku, które jeszcze przed urodzeniem jest adresatem opieki medycznej, przysługują prawa pacjenta, w tym realizowane w jego imieniu przez rodziców prawo do informacji. Dlatego projekt stanowi niepowtarzalną szansę dla rozwoju diagnostyki prenatalnej. Dotychczas ustawa dawała dostęp do badań prenatalnych głównie w celu stwierdzenia przesłanek aborcyjnego zabicia dziecka. Chcemy, by te badania odzyskały swój diagnostyczny i terapeutyczny charakter. By były powszechnie dostępne.
  Po czwarte, projekt przywraca prawnokarną ochronę życia dziecka poczętego, w miejsce dotychczasowej ochrony bezosobowego „stanu ciąży”. Tym samym, każdy zamach na życie dziecka poczętego, podobnie jak każdy zamach na życie człowieka w późniejszym okresie rozwoju, winien pociągać za sobą karną reakcję państwa. W związku z tym, projekt, podobnie jak ustawodawstwo zdecydowanej większości krajów świata, wprowadza odpowiedzialność karną wszystkich sprawców aborcji. Odpowiedzialność w pełnym zakresie powinny ponosić te osoby, które pomagały lub nakłaniały do odebrania życia dziecku poczętemu, w tym ojciec dziecka skutecznie nakłaniający matkę do aborcji lub dostarczający jej środki poronne.
  Matka dziecka została w projekcie zabezpieczona przed wszelką nieuzasadnioną odpowiedzialnością karną. Zwolniona jest z wszelkiej odpowiedzialności za nieumyślne zabicie swego dziecka. Projekt w niczym nie zmieni też sytuacji matki, która poroniła. Co więcej, nawet gdy matka umyślnie pozbawi swe poczęte dziecko życia, z uwagi na wieloaspektowość tych sytuacji, projekt dopuszcza zawsze możliwość odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary. W ten sposób zapewnienie pełnej prawnej ochrony życia dziecka pogodzone zostaje z możliwością niekarania kobiety.

 • akst1

  Oceniono 113 razy 107

  Człowiek otrzymał od Pana Boga tę namiastkę nieba w postaci dobrego seksu, ale Pan Bóg oczekuje czegoś w zamian. Za tę chwilę nieba na ziemi oczekuje gotowości w przyjmowaniu życia. A co robi człowiek? Kombinuje, jak tylko może np. ze środkami antykoncepcyjnymi czy z aborcją, żeby tylko sobie poużywać, nie dając Panu Bogu nic w zamian. Tak się nie godzi, moje miłe panie. Jeśli z jakichś powodów nie możemy przyjąć życia, żyjmy w czystości, a nie jak żebraczki albo jak wyrachowane kombinatorki.

 • genocidezionism

  Oceniono 144 razy 106

  Ciało jest kobiety ale dziecko jest ojca i matki , męża i żony.
  także to nienarodzone albo niech oddają nasze plemniki!!!
  Wielka szkoda ,że te protestujące panie chodzą po Ziemi powinny się abortować samodzielnie. Za burtę.

 • mietekkowalski

  Oceniono 118 razy 104

  Jeżeli dzisiaj w proteście będą brały udział tylko kobiety wolnych zawodów, to można będzie uznać protest za spartaczony.

 • inaccessible27

  Oceniono 92 razy 90

  Ten człowiek uosabia PIS-owską mentalność, w którą wpisane są lekceważenie i pogarda dla myślących inaczej w przeróżnych kwestiach (gorszy sort) a ostatnio również brak pomazania... "Niech się bawią" - żal ci, chamie, że już z Tobą nikt się nie bawi w łóżkowe igraszki? Ostatnio w Trójce na pytanie o reakcję rządu w sprawie listu polskich przewoźników, dotyczącego sytuacji w Calais we Francji, odpowiedział "przejdźmy do poważnych tematów"... To jest minister?? To mentalny prostak, ignorant, szowinista i bufon!!! Dobra zmiana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX