Anja Rubik z impetem dołącza do Czarnego Protestu. I pokazuje TAKIE zdjęcie wkurzonej kobiety

Do protestu przeciwko próbom zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce przyłączają się kolejne gwiazdy. Tym razem swoje poparcie dla Czarnego Protestu zamanifestowała Anja Rubik.

Słynna na całym świecie modelka wzięła udział w proteście pod ambasadą Polski w Paryżu. "My tutaj! Wy jutro!" - napisała Anja Rubik, mając na myśli poniedziałkowy strajk kobiet, który odbędzie się w Polsce.

Celebrytka w kilku słowach skomentowała też, co sądzi o możliwych zmianach w ustawie aborcyjnej. "Odbieranie kobietom samokontroli - pod różnymi pozorami - jest cechą władzy totalitarnej, a my w Polsce się nie zgadzamy!" - stwierdziła.

 
 

Rubik opublikowała też poruszające zdjęcie jednej z uczestniczek manifestacji. Kobieta trzyma tabliczkę z napisem: "Nie mogę uwierzyć, że muszę nadal protestować przeciwko temu pie*** gó***".

 

Na jutro w całej Polsce zapowiadane są protesty kobiet, które nie zgadzają się na ograniczenie prawa do aborcji i dostępu do badań prenatalnych. Swoją solidarność zadeklarowało już wiele osób znanych z pierwszych stron gazet.

W proteście pomagają też niektórzy pracodawcy, którzy skracają dzień pracy w swoich firmach bądź pozwalają na skorzystanie z dnia na żądanie. 

Więcej o: