Tyszkiewicz: Panie Morawiecki, ludzie dzielą się na tych, "co mają prezentacje w PowerPoincie"...

Prezydent Nowej Soli zwrócił się na Facebooku do Mateusza Morawieckiego. Wadim Tyszkiewicz stwierdził, że wicepremier "próbuje udowodnić, że Polska jednak jest w ruinie".

"Były doradca premiera Tuska i prezes jednego z największych banków udzielający bez skrupułów kredytów w CHF, mający wpływ na rozwój Polski, dzisiaj nam próbuje udowodnić, że Polska jednak jest w ruinie" - napisał o Mateuszu Morawieckim prezydent Nowej Soli.

Wadimowi Tyszkiewiczowi nie spodobał się wywiad, jakiego wicepremier udzielił w sobotę. "Panie Morawiecki, ponoć ludzie dzielą się na tych, 'co mają prezentacje w PowerPoincie', i na tych 'co mają coś konkretnego do powiedzenia'. Niestety pan, przynajmniej na razie, zalicza się do tych pierwszych"  - napisał na Facebooku.

"A Polska to piękny, rozwijający się kraj i nikt nas nie przekona, jak wmawia nam nadpremier i nadprezydent Kaczyński, że czarne jest białe, a białe - czarne" - dodał i na dowód pokazał dane świadczące o progresie, jaki dokonuje się w kraju.

"Wiem, jaki postęp zrobiliśmy my w porównaniu z innym europejskimi miastami. Zawsze coś można zrobić lepiej. To wiemy. Tylko co innego tylko gadać, a co innego zrobić" - podsumował Tyszkiewicz.

Mateusz Morawiecki jest wicepremierem rządu PiS, w zeszłym tygodniu został ministrem połączonych resortów rozwoju i finansów. 30 września stanął też na czele Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. W latach 2007-2015 był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK. W 2010 r. wszedł w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku.