101 "Misiewiczów" szefa MON. OKO.press: "Rekordzista ma 30 lat, zasiada w 3 radach i 8 zarządach"

• OKO.press: Szef MON wprowadził do zarządów zbrojeniówki ponad 100 osób• Aż 87 z nich miało nigdy nie pełnić podobnych funkcji w tym sektorze• Rekordzista to Przemysław Bednarczyk: 30 lat, jest w 3 radach i 8 zarządach

Serwis OKO.press, który śledzi i opisuje "Ośmiornicę Macierewicza", doliczył się aż 101 osób, które miały trafić do zarządów i rad nadzorczych państwowych firm zbrojeniowych "odkąd Antoni Macierewicz został ministrem obrony". Zdaniem serwisu, 87 z nich "do tej pory nie pełniło podobnych funkcji w tym sektorze". OKO.press wymienia też "rekordzistów". M.in. Andrzeja Skałeckiego, byłego asystenta "agenta Tomka", który - jak czytamy - zasiada w pięciu organach nadzorczych (Bumar-Łabędy, Cenrex, Cenzin, Rosomak, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2). "W kategorii ogólnej w przedbiegach zwycięża natomiast Przemysław Bednarczyk. Ten 30-latek zasiada w trzech radach nadzorczych oraz ośmiu zarządach spółek realizujących projekty deweloperskie, w które inwestuje należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej fundusz inwestycyjny MS TFI" - czytamy w drugiej części artykułu "Ośmiornica Macierewicza".

Zobacz pełne zestawienie przygotowane przez serwis OKO.press.

Dowiedz się więcej:

Czym jest lista #Misiewiczów?

Termin pojawił się, kiedy Nowoczesna opublikowała tzw. listę "40 Misiewiczów" - osób, które - zdaniem partii - dostały posady w państwowych spółkach dzięki powiązaniom z PiS. Nazwiska zostały odczytane przez Ryszarda Petru podczas konferencji prasowej - wtedy też nagłośniono akcję - partia namawiała, by wysyłać im informacje o pracownikach państwowych spółek, którzy mogą mieć znajomych lub członków rodziny wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o: