Były szef MON wbija szpilę Macierewiczowi. "Zanim 'wstaliśmy z kolan' nie do pomyślenia"

• Antoni Macierewicz przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych• Tomasz Siemoniak: "Sekretarz obrony USA nie przyjął Macierewicza"• "Zanim 'wstaliśmy z kolan' nie do pomyślenia" - skomentował b. szef MON

Były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak napisał na swoim Twitterze, że "sekretarz obrony USA nie przyjął w Pentagonie przebywającego w Waszyngtonie ministra Macierewicza". Przytoczony przez siebie fakt skomentował krótko: "Zanim 'wstaliśmy z kolan' nie do pomyślenia". Antoni Macierewicz odwiedził USA, gdzie m.in. brał udział w sympozjum na uniwersytecie Rutgersa w New Jersey i mówił o ekstremizmie islamskim, rosyjskiej agresji i silnych Chinach.

Dowiedz się więcej:

Co podczas sympozjum na uniwersytecie Rutgersa mówił Antoni Macierewicz?

Antoni Macierewicz był głównym mówcą na sympozjum z udziałem studentów, naukowców i polityków na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa w stanie New Jersey. Wygłosił tam główne przemówienie na konferencji na temat bezpieczeństwa narodowego. Szef MON mówił o gotowości USA do szybkiego rozmieszczenia swoich wojsk w Polsce. Do największych zagrożeń, w których obliczu stoi Polska i świat, zaliczył do nich m.in. ekstremizm islamski, rosyjską agresję oraz ekspansywną politykę Chin. Zwrócił też uwagę na pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa na flance wschodniej.

Więcej o: