"Wiadomości" zrobiły materiał o pracy dla swoich. Ale to nie był reportaż o "Misiewiczach"

"Kontrole i audyty w wielu spółkach skarbu państwa..." - zaczyna się materiał Bartłomieja Graczaka w "Wiadomościach". Pomyli się ten, kto sądzi, że to reportaż o aferze tzw. "Misiewiczów".

"Wiadomości" cofnęły się do 2009 roku. Pod lupę wzięły byłego ministra skarbu, Aleksandra Grada (PO). Reporter Bartłomiej Graczak informował dziś w swoim materiale o umowie, z której wynika, że firma związana z Małgorzatą Grad, żoną ministra, zarobiła prawie 25 mln zł. Chodziło - jak mówił reporter - o przetarg na system informatyczny dla karpackiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa. 

Czy doszło do nieprawidłowości? Na razie nie wiadomo. Jak zaznaczył występujący w materiale dziennikarz "Faktu", wykaże to audyt. W przesłanym TVP oświadczeniu spółka podkreśliła, że wybór konsorcjum, w skład którego weszła, odbył się "zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych". 

W dalszej części materiału reporter "Wiadomości", powołując się na "Fakt", zaprezentował listę - jak określono - "znajomych, członków rodziny oraz współpracowników, którzy - dzięki znajomości z Gradem - otrzymali wysokie stanowiska w spółkach".

Jeśli opozycja mówi o złotych dzieciach PiS-u, to można mówić o czarnych owcach PO i taką czarną owcą jest właśnie Aleksander Grad

- skomentował na koniec Wojciech Surmacz z "Gazety Bankowej". 

#Misiewicze

Po głośnej sprawie Bartłomieja Misiewicza, zawieszonego obecnie rzecznika MON, media publikują kolejne przykłady osób powiązanych z PiS, które zostały zatrudnione na stanowiskach nie odpowiadających ich doświadczeniu. Nowoczesna ogłosiła nawet akcję #Misiewicze - w jej ramach zbiera i publikuje przypadki osób, które - jak piszą - "dostały swoje stanowiska przede wszystkim ze względu na swoje powiązania polityczne w PiS a nie kompetencje". 

Kariera Bartłomieja Misiewicza

W sierpniu tego roku Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu 26-latek bez wyższego wykształcenia został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie PGZ dokonano zmian. Był też w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka (zrezygnował po medialnej krytyce). Po publikacji "Newsweeka" z kolei wystąpił o zawieszenie funkcji w MON. Jego prośba została spełniona. Zrezygnował też z rady nadzorczej PGZ.

Więcej o:
Komentarze (113)
"Wiadomości" zrobiły materiał o pracy dla swoich. Ale to nie był reportaż o "Misiewiczach"
Zaloguj się
 • adrian77_szcze

  Oceniono 22 razy 22

  Wiadomości przejely role nie informacyjną ale ...szukam słowa w języku polskim opluwcza.

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 17 razy 17

  Czyli tradycyjnie- pisiewicze to też wina Tuska? Nie jestem zwolennikiem PiS, ale chciałbym choć raz usłyszeć inne uzasadnienie chachmętów pisoidów.

 • marchwianka.0

  Oceniono 18 razy 16

  A pisowski minister skarbu? Ilu swoim i innym "Misiewiczom" dał posadę. Przedtem były przynajmniej konkursy a teraz bezczelne wstawienie salowej na inspektora, swoich adwokatów na intratne stanowiska w spółkach skarbu państwa, pani ,od której prezes pożycza pieniądze itp. Szkoda gadać!! Rozkradają Polskę na potęgę. Prof. Balcerowicz ma rację: trzeba jak najwięcej sprywatyzować, nie będą mieli co kraść!!! Może Wiadomości zajęłyby się bieżącym okradaniem Polski!!!Co to za telewizja publiczna, która nie dostrzega tych oszustw!!???

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 15

  To co robiła Platforma to jest malutki paproch z tym co wyczyniają PiS dzielce , oni przejmują państwo w każdej dziedzinie , szarańcze Misiewiczów poczynając od gmin .

 • Tomasz Czernicki

  Oceniono 15 razy 13

  TVP BOLSZEWIA, te same metody, pomówienia, insynuacje.
  PIS to zwykłe komuchy które z resentymentu pieczołowicie odbudowują system władzy sprzed 90 roku, rozdawnictwo, podwyżki dla mundurówek i żenująca propaganda, wszystko dla ludu. Szydło odbudowała nawet KERM - Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, atrybut upadku komuchów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 13

  musiały bolszewickie pis-dziele cofnąć się o 7 lat żeby znaleźć POwskiego #Misiewicza!!!
  ... ośmiorniczki wam debile przeszkadzały! jedyna obietnica jak pisiory dotrzymają będzie rzeczywista Polska w ruinie

 • remo29

  Oceniono 39 razy 13

  - Jest pan złodziejem.
  - Nieprawda! Pan też kiedyś kradł!
  Kurtyna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX