U Wojciecha Manna w Trójce: "Rząd nie ciąża, usunąć go można"

Dzisiaj w radiowej Trójce, która jest radiem publicznym, w programie Wojciecha Manna wystąpił radiowiec i satyryk Piotr Bukartyk, który zapowiedział przyłączenie się do strajku kobiet 3 października, a potem zaśpiewał balladę pod tytułem "Rząd nie ciąża"

Nieco zaskoczył dzisiaj słuchaczy , a chyba i prowadzącego program Wojciecha Manna, Piotr Bukartyk, który w piątki występuje w audycji satyrycznej "Urywki z rozrywki" na antenie Trójki. Tym razem satyryk najpierw oświadczył, że w poniedziałek 3 października nie pracuje: "Nie gramy, nic nie będziemy robić. W wiadomej sprawie". 

Potem postanowił zaprezentować balladę, która, jak twierdzi "powstała dosłownie przed chwilą". - Nosi tytuł: Rząd nie ciąża - zapowiedział kabareciarz. 

Tym razem piosnkę swą polecam, zaraz wyjaśnię o co chodzi, ambitnym, choć bezdzietnym specom od planowania rodzin. Najlepsze córy i synowie, rzekłbyś przez Pana klan wybrani, by ich ustami narodowi objaśniać Pana plany. Kapłani parlamentarzyści, uduchowieni tak i czyści, zasługi ich powszechnie znane od Chebzia po Dominikanę. Lecz czy to jakiś błąd systemu, choć każdy głośno Pana chwali, ten jakby miał coś przeciw temu, żeby się rozmnażali. A bywa czasem że dla hecy znienacka rozum im odejmie, gadają potem głupie rzeczy i żrą kanapki w Sejmie. To w oczach widzów ich pogrąża w zaskakująco szybkim czasie, a że niestety rząd nie ciąża, to i usunąć da się.
Więcej o: