Sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Teraz składa rezygnację

Burzę medialną wywołał kilka dni temu wpis na Twitterze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, w którym prezes PiS został porównany do Hitlera. Teraz oświadczenie wydał sędzia, który prowadzi profil stowarzyszenia.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia ukazało się oświadczenie sędziego Cezarego Skwary. Przyznaje on, że jest odpowiedzialny za prowadzenie profilu stowarzyszenia na Twitterze i za wszystkie wpisy, które tam się ukazują. Składa też rezygnację z funkcji wiceprezesa oddziału warszawskiego SSP.

Chodzi o wpis na Twitterze, który pojawił się kilka dni temu. Został już usunięty, ale w internecie nic nie ginie.

"Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne" - czytamy na screenie udostępnionym przez wiceministra Patryka Jakiego. 

"To nie ocena"

Wpis ten był komentarzem do wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego, który na antenie Radia Zet powiedział, że prezes PiS nigdy się nie ożenił, bo"poświęcił się całym życiem" Polsce. - Służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwić jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce - dodał Suski.

Cezary Skwara podkreśla w swoim oświadczeniu, że wpis, który spowodował medialną burzę, nie był oceną Jarosława Kaczyńskiego, lecz stanowił komentarz do wypowiedzi polityka PiS.

Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów

- pisze Skwara w oświadczeniu. 

A TERAZ ZOBACZ: Gdy mówi opozycja regulamin jest święty, ale gdy poseł Kaczyński...

LUB SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

 

Więcej o: