Sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Teraz składa rezygnację

Burzę medialną wywołał kilka dni temu wpis na Twitterze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, w którym prezes PiS został porównany do Hitlera. Teraz oświadczenie wydał sędzia, który prowadzi profil stowarzyszenia.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia ukazało się oświadczenie sędziego Cezarego Skwary. Przyznaje on, że jest odpowiedzialny za prowadzenie profilu stowarzyszenia na Twitterze i za wszystkie wpisy, które tam się ukazują. Składa też rezygnację z funkcji wiceprezesa oddziału warszawskiego SSP.

Chodzi o wpis na Twitterze, który pojawił się kilka dni temu. Został już usunięty, ale w internecie nic nie ginie.

"Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne" - czytamy na screenie udostępnionym przez wiceministra Patryka Jakiego. 

"To nie ocena"

Wpis ten był komentarzem do wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego, który na antenie Radia Zet powiedział, że prezes PiS nigdy się nie ożenił, bo"poświęcił się całym życiem" Polsce. - Służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwić jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce - dodał Suski.

Cezary Skwara podkreśla w swoim oświadczeniu, że wpis, który spowodował medialną burzę, nie był oceną Jarosława Kaczyńskiego, lecz stanowił komentarz do wypowiedzi polityka PiS.

Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów

- pisze Skwara w oświadczeniu. 

A TERAZ ZOBACZ: Gdy mówi opozycja regulamin jest święty, ale gdy poseł Kaczyński...

LUB SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

 

Więcej o:
Komentarze (421)
Sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Teraz składa rezygnację
Zaloguj się
 • astronombosy

  Oceniono 109 razy 71

  Poświęcił się Polsce???????? Podzielił nas na sorty. Próbuje zmienić historię niszczęc przy tym pamięć o bohaterach. Obniża znaczenie wszystkich najważniejszych wydarzeń w naszych dziejach i osób z nimi związanych wpieprzając w uroczystości upamiętniające tzw apel smoleński. Inne rasy nazywa bakteriami, insektami itp. Toleruje obecność przy sobie ludzi i organizacji parafaszystowskich. Jego słowa wspierane przez słowa Tadeusza Rydzyka spowodowały podziały nawet w strukturach rodzin. Stworzył mafijny układ marionetkowy z premier i prezydenten w roli laleczek wspólnie próbujących w nielegalny sposób zmienić ustròj Polski włącznie z wyjsciem z UE. Oto jego dzieła. Temu się poświęcił.

 • leszek.30

  Oceniono 87 razy 59

  Kaczyńskiego fascynuje , jak sam przyznaje, biografia Józefa Stalina, do którego upodabnia się coraz bardziej.!... Jak widać po zachowaniach liderów PiS-bolszewii, którzy podążają za J.Kaczyńskim, Stalinizm jest dla nich siłą napędową..!!!

 • gorzki_pl

  Oceniono 70 razy 54

  Przecież, to prawda, za co przeprasza?
  od pół roku piszę, że sytuacja w Polsce zaczyna przypominać tę z Niemiec z początku lat '30.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 75 razy 49

  Tylko, że sędzia ma rację. W każdej dyktaturze, 'władca' to taki niby zapracowany dla dobra ojczyzny nad-człowiek, któremu otoczenie bije hołdy. I to dla 'dobra ludu' on musi podporządkować sobie niezależne sądy. Kaczyński jest sam bo jest nałogowym manipulantem i tylko słabe sekciarskie charakterki ulegają jego wątpliwemu 'urokowi'. A kompleksy i nieprzerobiona żałoba każą mu niszczyć być może jedyne wartościowe osiągnięcie Polaków - prawdziwy trójpodział władzy.

 • gosford

  Oceniono 56 razy 46

  Takie są fakty....Jarek sam na takie swoje oceny pracuje. Czyżby nie znał historii nowożytnej ?!

 • zygmuntt0

  Oceniono 54 razy 40

  przeczytałem "Służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwić jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce"

  I myślałem, że to jakiś twitterowy żart, a to poseł PIS seio mówił. Toż to czekoladki Merci na 100% od Prezesa się należą.

 • archieil

  Oceniono 60 razy 38

  czyli nie ma co porównywać konusa do hitlera.

  to po prostu jest naziolski konus, hitlerek.

  szacun sędzio, że aż tak dosadnie gnoma nazwałeś... :-)

 • lled

  Oceniono 56 razy 30

  je.bac kaczynskiego i ten jego caly kult. nie poswiecil sie dla kraju tylko przyssal sie do koryta i jest taki pazerny ze go odciagnac sie nie da. pies go w morde je.bal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX