"Ostatnie spotkanie z prezesem". Później się zaczęło... "Newsweek" o "polowaniu" na Adama Hofmana

Adam Hofman, były rzecznik PiS, miałby być kozłem ofiarnym w sprawie "Misiewiczów" - pisze "Newsweek".

Były rzecznik PiS, wykluczony z partii po "aferze madryckiej", po wyborach częściowo wrócił do łask - kojarzony był ostatnio z frakcją byłego ministra skarbu, Dawida Jackiewicza. Hofman miał razem z nim wpływać na obsadę intratnych stanowisk w spółkach skarbu państwa - pisze w najnowszym numerze "Newsweek". Według tygodnika, w partii mówiło się też o korzystnych umowach, zawieranych przez agencję PR byłego polityka ze spółkami skarbu państwa. Piotr Zaremba pisał z kolei na łamach "wSieci”, że Hofman miał oferować biznesmenom pośrednictwo w kontaktach z państwowymi przedsiębiorstwami.

Ostatnie spotkanie z prezesem

W ostatnich tygodniach fortuna byłego rzecznika PiS się odwróciła. "Newsweek" powołuje się na anonimowych informatorów i nieoficjalne relacje. Opisuje chociażby, że na początku września, tuż przed Forum Ekonomicznym w Krynicy, Adam Hofman po raz ostatni spotykał się z Jarosławem Kaczyńskim, a po tej rozmowie miał mówić, że wokół niego i Jackiewicza dzieje się "coś złego".

W połowie września Jackiewicz pożegnał się ze stanowiskiem >>>

Na podsłuchu?

Ale utrata cennego sojusznika to nie koniec kłopotów Hofmana. "Gazeta Wyborcza" parę dni temu pisała, że jego interesy mają być jednym z głównym przedmiotów kontroli wszczętej przez CBA w spółkach skarbu państwa. Według "Newsweeka", krążą plotki o nagraniach, mających obciążyć byłego rzecznika PiS. Jego telefon miał się zaś znaleźć na podsłuchu. 

Hofman bronił się. Gdy CBA zaczęło kontrolę umów podpisywanych w spółkach skarbu państwa, skomentował to w portalu Onet.pl : "Wszystkie decyzje personalne odnośnie do obsadzania spółek zapadały na najwyższym szczeblu na Nowogrodzkiej. Innej możliwości nie było". "Newsweek" podaje, że w kierownictwie PiS odebrano to jako zawoalowaną groźba w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. 

Według informacji "Newsweeka" sprawa ma drugie dno. Jackiewicz i Hofman mogli paść ofiarą walk frakcyjnych. Tygodnik pisze również, że "Kaczyński chce, by to Hofman odpowiedział za "Misiewiczów", jak opozycja nazwała związane z partią osoby, nominowane na stanowiska powyżej doświadczenia zawodowego i kompetencji.

 

SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

ZOBACZ TEŻ: Premier Szydło przemawia w Sejmie. A po tych słowach opozycja głośno: "Misiewicze, Misiewicze"

Więcej o:
Komentarze (101)
"Ostatnie spotkanie z prezesem". Później się zaczęło... "Newsweek" o "polowaniu" na Adama Hofmana
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 33 razy 25

  podobało mi się, to, co ten palant Błaszczak mówi dziś w radiu w związku z wezwaniem wojewodów do Warszawy - że ludzie na urzędach powinni byc świadomi tego , że nie są przyspawani na stałe do stanowisk, tak mnie to zaskoczyło, ze omało co i wjechałbym do rowu...

  także cały nieRządzie, Pani Brocho, szanowny Dupo - dedykuję Wam wypowiedź waszego włanego polic-pajaca :)

  P.S. jeżeli jakiś palant czuje się urażzony zestawieniem go z Błaszczakiem - tedy przepraszam...

 • wunderwaffen

  Oceniono 33 razy 25

  "...służby mają na Hoffmana "niewiele" i że w rozmowach telefonicznych powoływał się na "prezesa". "

  MAFIA:
  "nazwa zorganizowanej grupy przestępczej o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw." Cytat pochodzi z Wikipedii.

  "Dokumenty nie kłamią. Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90. oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Kilka razy otarli się o granice prawa. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,4570562.html

  "Prawnicy ze znanej sopockiej kancelarii, prywatnie – przyjaciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego, byli anonimowo właścicielami największej w Polsce firmy handlującej długami placówek służby zdrowia – Greenhouse Capital Management SA.
  Biznes nie mógł się nie kręcić: jeden z prawników pełnił funkcję doradcy ministra zdrowia do spraw oddłużenia szpitali, drugi – zasiadał we władzach banku, który dawał pieniądze na zakup długów. Informacji o kondycji finansowej poszczególnych placówek dostarczały firmy związane z wysoko postawionymi urzędnikami resortu zdrowia – odpowiadającymi za restrukturyzację szpitali."

  Cały tekst: www.polityka.pl/kraj/254943,1,ogrodnicy-szpitalnych-dlugow.read

  "Jarosław Kaczyński stworzył pod patronatem nieżyjącego brata polityczno-biznesowy konglomerat, dzięki któremu nadal żyje jak najwyższy dostojnik. Jest chroniony przez komandosów, a jego willa na Żoliborzu przypomina twierdzę."
  "We władzach spółki zasiada plejada przybocznych Kaczyńskiego. Prezesem jest Kazimierz Kujda, który za rządów PiS kierował Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To za jego kadencji Fundusz najpierw przyznał wielomilionową dotację na geotermię toruńskiej fundacji o. Tadeusza Rydzyka, a potem – na dzień przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska – jeszcze ją podwoił."
  "w zarządzie Srebrnej jest jeszcze Janina Goss, dobra znajoma mamy prezesa i była szefowa rady nadzorczej TVP. A w radzie zasiadają Barbara Skrzypek, wieloletnia sekretarka Kaczyńskiego, i Halina Wojnarska, żona Lipińskiego"

  Cały tekst: polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,1.html

 • magda3wedel

  Oceniono 25 razy 23

  Już była jedna "czystka" po której Hofman miał wylecieć. Tylko później wleciał jeszcze wyżej. Co za dekle głosują na PiS

 • salsolo.4

  Oceniono 22 razy 22

  Do @red.leszek
  Właśnie o taki odzew chodzi piSSsowietom: "PO robiło to samo". A to jest po prostu kłamstwo, bo temat wałkuje się już jakiś czas, a jeszcze nie podali ani jednego przykładu misiewicza-pisiewicza z czasów rządów PO.

 • arbor_1

  Oceniono 20 razy 20

  panie Adamie, niepotrzebnie się pan odchudził -- teraz chodzą pulchni, mięciuni

 • belzebog

  Oceniono 23 razy 19

  A tak go Jarek lubiłeś jak cię zapowiadał przed twoimi historycznymi przemówieniami.

 • only_you1

  Oceniono 20 razy 18

  Będzie zabawa! Będzie się działo! I znowu nocy będzie mało...

 • kocurxtr

  Oceniono 24 razy 18

  czystki w wewnętrzynych kręgach włądzy u dydktatorów to norma
  to jest jeden z fundamentów istnienia dyktatury w państwie totalitarnym, jakie buduje Kaczyński:
  NIKT nie ma prawa czuć się bezpiecznie - to najważniejszy z mechanizmów utrzymania się dyktatora przy władzy...

  ciekawym zjawiskiem jest, że zwolennicy PiSu nie chcą o tym pamiętać, że ich także dotyczy to w pełnej rozciągłości

  a wystarczyłoby, by poczytali np. 'opowieści kołymskie', czy chociażby lekturę: 'Archipelag gułag' czy Jeden dzień Iwana Denisowicza' Sołżenicyna, że nie wspomnę o 'Gułag' A.Applebaum (ale to chyba parzyłoby ich w ręce) gdzie opisane są mechanizmy funkcjonowania państwa totalitarnego ...

  powyższy wpis dedykuję wszystkim zwolennikom PiS

 • tichauer

  Oceniono 16 razy 16

  Jakoś mi go nie żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX