Idą zmiany w rządzie. Kogo byśmy wyrzucili? Dwa sondaże, ten sam numer jeden

• W tym tygodniu mają nastąpić zmiany w rządzie Beaty Szydło• Gazety zapytały w sondażach, jakich dymisji oczekujemy• Na I miejscu Macierewicz. W pierwszej trójce Ziobro i Zalewska

50,3 proc. ankietowanych chciałaby dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, 34,7 proc. odpowiedzialnej za edukację Anny Zalewskiej, a 33,1 proc. min. sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - wynika z sondażu "Dziennika Gazety Prawnej", przeprowadzonego na panelu Ariadna. O dymisje zapytała też "Rzeczpospolita". W sondażu IBRIS w pierwszej trójce do odwołania znaleźli się: Macierewicz (43 proc.), Ziobro (24 proc.) oraz Zalewska (17 proc., tyle samo respondentów chciałaby dymisji min. zdrowia, Konstantego Radziwiłła).

Dowiedz się więcej:

Jakie zmiany mają nastąpić w rządzie?

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że dojdzie do zmian w rządzie, nie tylko personalnych, ale też systemowych. Oczekiwana jest też wymiana paru wojewodów. Premier wezwała ich na spotkanie. O szczegółach zmian ma poinformować w tym tygodniu. Dziennikarze spekulują, że stanowisko straci minister finansów Paweł Szałamacha. Powodem miałyby być m.in. stosunek szefa resortu do programu 500+. Na początku roku ministerstwo negatywnie zaopiniowało ten pomysł.

A TERAZ ZOBACZ: TVP to telewizja publiczna? Sprawdziliśmy, kogo zapraszają do studia

Więcej o: