Logika Błaszczaka: Brytyjczycy biją Polaków? To wina imigrantów z Bliskiego Wschodu

• "Brytyjczycy są sfrustrowani imigrantami" - stwierdził minister w "NDz"
• Jego zdaniem, to powód, dla którego biją Polaków
• "W Polsce nie ma problemu ksenofobii" - twierdzi Mariusz Błaszczak

- Brytyjczycy są sfrustrowani napływem imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Ale ze względu na zasady politycznej poprawności nie mogą swojej frustracji wyładowywać na tych ludziach, więc okazują ją wobec Polaków, którzy są chrześcijanami, kulturowo tożsamymi Brytyjczykom. Więc wydaje się im, że można ich atakować - powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" . Dodał też, że podobna sytuacja jest w Calais, gdzie francuskie władze pozwalają na ataki imigrantów na polskich kierowców. - Oni są bezkarni - twierdzi minister. 

Dowiedz się więcej:

Co Mariusz Błaszczak sądzi o ksenofobii w Polsce?

Na pytanie dziennikarza, czy w Polsce narasta ksenofobia, Mariusz Błaszczak odpowiedział, że liczba przestępstw na tym tle nie wzrasta. - Pewne środowiska polityczne próbują stworzyć fałszywy obraz Polski, w którym ksenofobia jest przedstawiana jako główny problem. Przeczą temu dane - stwierdził. Powiedział, że od stycznia do sierpnia tego roku odnotowano "jedynie" 496 przestępstw o tym charakterze, co stanowi 0,1 proc. ogólnej liczby ponad pół miliona wszystkich przestępstw zarejestrowanych w tym okresie w naszym kraju.

Gdzie doszło do ataków na Polaków?

W ostatnich miesiącach wzmogły się ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii. 26 czerwca Budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie został zamalowany ksenofobicznymi hasłami, wzywającymi Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii. 6 lipca podpalono przybudówkę należącą do polskiej rodziny w Plymouth. Jedna osoba została poważnie poparzona. 27 sierpnia 40-letni Arkadiusz J. został śmiertelnie pobity przez grupę młodych ludzi w Harlow w hrabstwie Essex, a jego kolega z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Zaledwie kilkanaście godzin po marszu milczenia ku jego pamięci, w tym samym mieście zaatakowano dwóch kolejnych Polaków. 9 września na jednej z głównych ulic Leeds w hrabstwie West Yorkshire pobito dwóch Polaków. Zostali zaatakowani przez grupę ok. 20 nastolatków. 

SPRAWDŹ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Angole" - porywający reportaż na temat polskiej emigracji >>

Błaszczak: "My jesteśmy mądrzy przed szkodą. Rząd PiS nie wprowadzi tego, co jest na zachodzie Europy"

Więcej o:
Komentarze (309)
Logika Błaszczaka: Brytyjczycy biją Polaków? To wina imigrantów z Bliskiego Wschodu
Zaloguj się
 • kirgar

  Oceniono 114 razy 44

  Ale o co chodzi ? Przecież powiedział prawdę .Polacy nie noszą przy sobie maczet , bomb nie i nie chodzą w grupach po kilkunastu jak muzułmanie , dlatego są łatwym celem. Poza tym Polaków nie obejmuje poprawność polityczna, więc można po nich "jeździć" ile wlezie.Błaszczak podoba mi się coraz bardziej, i nie ma sprawy że czasami jego wypowiedzi mogą wydawać się populistyczne, bo prawda często (nie zawsze) jest "populistyczna".

 • lazy_bones

  Oceniono 48 razy 40

  Jestem prawicowy. Na przekór wszystkim, często potrafię bronić PiSu, szczególnie jeśli wyczuwam hipokryzję w formułowanych zarzutach. Ale tego kretyna, bez krzty głębszej refleksji i dyplomacji, nic nie obroni.

 • smok61

  Oceniono 56 razy 38

  Jakaś prawda w tym jest.
  Rzeczywiście poprawność polityczna w Europie wobec Żydów i kolorowych sięgnęła dna absurdu.
  Ale prawdą jest też, że Anglicy i inni Szwedzi panicznie boją się Arabów i murzynów.
  Pobicie tych nacji (szczególnie arabów) nigdy nie jest bezkarne.

  Polacy zjawili się w Anglii nagle, w wielkiej liczbie. Wleźliśmy do ich zakładów pracy, do sklepów i (o zgrozo !!) do Pubów .
  Anglicy już mają dość wszystkich ...oni chcą do roku 1965 , oni chcą do Beatlesów .

 • 2marcus

  Oceniono 79 razy 35

  Tym razem minister Błaszczak ma całkowitą rację, bezwzględnie. Taką opinię wiele razy słyszałem od Polaków mieszkających w Anglii.

 • tw_dyrektor

  Oceniono 38 razy 24

  nie od dzisiaj wiadomo, że pan Błaszczak nie jest mistrzem intelektu.
  a gdyby jeszcze braki w inteligencji miały tę właściwość, że unoszą w powietrzu to z pewnością Błaszczak latałby jak ...
  wróbelek?

 • marki60

  Oceniono 15 razy 11

  Błaszczak co otworzy usta to przynosi Polsce wstyd

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 29 razy 9

  Prawda jest taka , że owszem brytyjczycy są sfrustrowani , ale tu chodzi o brytyjski plebs który jest sfrustrowany z powodu nadchodzacej obniżki zasiłków , które zostaną obniżone ze względu na rosnąca liczbę obcokrajowców. I tutaj ich boli. Nikt nie ma pretensji , że Kowalski zapitala do pracy i płaci podatki , do póki tych podatków stracza na zasiłki dla tak zwanych CHAVów. Najbardziej zmartwiona grupą są azjaci , jak zaczną uciekać centroeuropejczycy to ich mieszkania nie znajda wynajmujących.

 • timtimtim

  Oceniono 8 razy 8

  Liczba napaści na Polaków w Wielkiej Brytanii to "tylko mniej niż promil wszystkich przestępstw" w tym kraju. Więc problem nie istnieje i nie wiem po co Płaszczak się czepia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX