Janda proponuje kobietom nietypowy protest. Mógłby sparaliżować kraj

Znana aktorka Krystyna Janda przyłączyła się do tzw. czarnego protestu przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Poszła jednak o krok dalej. Zaproponowała nietypowy sprzeciw, który mógłby sparaliżować całą Polskę

Nadal trwa "czarny protest" kobiet po ostatnim posiedzeniu Sejmu w piątek, na którym większość sejmowa odrzuciła projekt "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy dotyczące aborcji, a przekazała do dalszych prac projekt "Stop aborcji", drastycznie zaostrzający przepisy. Głos w dyskusji zabrała także aktorka Krystyna Janda, która zaproponowała na Facebooku nietypowy protest. - To tylko taka propozycja, niestety wśród kobiet polskich nie ma solidarności za grosz - napisała aktorka i reżyserka. 

Kobiecy strajk w Islandii

Chodzi o słynny "długi piątek", czyli strajk islandzkich kobiet zorganizowany 24 listopada 1975 r. Panie postanowiły wziąć tego dnia wolne, aby mężczyźni wreszcie docenili ich pracę. Do protestu dołączyły gospodynie domowe, które zamiast gotować obiad i zajmować się dziećmi, spotkały się na demonstracjach lub spędziły czas w kawiarni. Niemal 90 proc. islandzkich kobiet przestało pracować, co sparaliżowało cały kraj. Władze zmuszone były pozamykać wiele szkół i fabryk. 

"Czarny protest" w Polsce

W mediach społecznościowych trwa tzw. czarny protest. To sprzeciw wobec ustawy zaostrzającej prawo dotyczące aborcji. Uczestnicy sprzeciwu (głównie kobiety, ale też panowie) zamieszczają w mediach społecznościowych swoje zdjęcia w czarnych ubraniach. Do akcji włączyły się gwiazdy, a wśród nich również Krystyna Janda, która opublikowała swoją fotkę na Facebooku. 

Więcej o:
Komentarze (442)
Janda proponuje kobietom nietypowy protest. Mógłby sparaliżować kraj
Zaloguj się
 • Robert Bugaj

  Oceniono 132 razy 52

  To dobra nazwa "czarny protest". Dobrze oddaje charakter tych poglądów. Czarny kojarzy się niestety jednoznacznie. Ustawiają się po ciemnej stronie mocy. Niestety.

 • erasms43

  Oceniono 79 razy 47

  Niedawno gazeta proponowała podobny protesft frankowiczom

  Zalecano wszystkim natychmiastowe zaprzestanie spłacania rat.

  To miało sparaliżować system bankowy i obalić PiS

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 72 razy 46

  Jandzie się popierdzieliło w główce i czasy jej się pomieszały.
  To nie te czasy gdzie kobieta umie gotować, umie włączyć pralkę, umie szyć, itd.
  Teraz więcej facetów, którzy takie czynności potrafią wykonać niż wśród dziuń z tipsami.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 68 razy 34

  "Niestety wśród kobiet polskich nie ma solidarności za grosz"
  Nie przejmujcie się kobitki, wśród mężczyzn tego żałosnego kraju jest tak samo, bo "Polacy jako społeczeństwo są bezwartościowi" [Cyprian Kamil Norwid]

 • mjunhy

  Oceniono 53 razy 33

  w Czechach i na Słowacji są tanie zabiegi usuwania ciąży
  znajoma pojechała, zabieg wykonali szybko i sprawnie
  za dwa dni była w domu i niema problemu

 • Artur Draspa

  Oceniono 43 razy 27

  Niestety, Polki są zbyt LENIWE, a możliwe, że głupie, aby zabronić KLEROWI majstrować przy własnych tyłkach. Kościelna, wieloletnia indoktrynacja zrobiła swoje, dlatego jeden poseł z operacji "BUŚ" jest w stanie wyru... wszystkie Polki .... jedną ustawą. Brawo Wy ... KOBIETY, co to powstały z żebra Adama ... ))

 • obinobi

  Oceniono 46 razy 24

  To byłoby coś. I myślę, że to jest ostatnia chwila na mocny cios w Przywrócimy i Średniowiecze w sprawie aborcji. No ale sądzę, że kobiety by się bały bo np. co teściowa wyborczyni PiS-u powie albo dyrektorka szkoły zapatrzona w PiS. A jak to u nas zaraz były by szykany jak to przeciw nauce KK występuje.

 • jeremiah833

  Oceniono 30 razy 18

  pudło, Pani Krystyno - jedynym SKUTECZNYM protestem byłoby, gdyby kobiety PRZESTAŁY CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA I POSYŁAĆ TAM SWOJE DZIECI!!!!! JA od dawna nie chodzę i nie dotuję tych szalbierzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX