Ci posłowie opozycji głosowali razem z PiS ws. aborcji i in vitro. Odwrotnie niż... Kaczyński

Ustawa całkowicie zakazująca aborcji została dziś skierowana do komisji , natomiast projekt liberalizacji prawa aborcyjnego "Ratujmy kobiety" przepadł w pierwszym czytaniu. Zdecydowały o tym przede wszystkim głosy PiS, jednak razem z nimi głosowali niektórzy posłowie opozycji, w tym PO oraz Nowoczesnej. Którzy dokładnie?

Oto posłowie opozycji, którzy głosowali przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu całkowicie zakazującego aborcji: 

SejmSejm Sejm.gov.pl

Część opozycji - wraz z większością posłów PiS - zagłosowali też za wyrzuceniem do kosza obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne. Kilkunastu posłów PO w ogóle nie brało udziału w obu głosowaniach projektów dot. aborcji.

Z kolei przeciwko odrzuceniu projektu był m.in... Jarosław Kaczyński i minister Piotr Gliński. Jak mówił wcześniej marszałek Ryszard Terlecki, takie głosowanie kierownictwa partii miało być spełnieniem obietnicy o nieodrzucaniu od razu obywatelskich projektów. Ostatecznie jednak ustawa przepadła. W ogóle nie zagłosowała z kolei premier Beata Szydło - pomimo tego, że była obecna na sali i brała udział w poprzednim i kolejnym głosowaniu.

Oto posłowie PO, PSL, Nowoczesnej i niezależni, którzy głosowali za odrzuceniem projektu "Ratujmy kobiety".

SejmSejm Sejm.gov.pl

 Za odrzuceniem projektu "Ratujmy kobiety" głosowali też posłowie Kukiz'15.

SejmSejm Sejm.gov.pl

Biernacki i Sawicki poparli projekt ograniczający in vitro 

Poza obywatelskimi ustawami dot. aborcji, Sejm głosował dziś także nad poselskim projektem w sprawie in vitro . Podpisali się pod nim posłowie Kukiz'15, a także poseł niezależny Jan Klawiter oraz Marek Biernacki z PO. 

Przeciwko odrzuceniu w pierwszym czytaniu projektu ograniczającego in vitro głosowali przede wszystkim posłowie PiS, ale także pięcioro posłów PO i dwóch PSL. Dwoje posłów Nowoczesnej wstrzymało się od głosu.

SejmSejm Sejm.gov.pl

 Wyniki wszystkich głosowań można sprawdzić tutaj>>>

Na temat aborcji przeczytasz też w książce "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji” >>