Nazwisko Misiewicza znika z rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej

• Bartłomiej Misiewicz był członkiem rady nadzorczej PGZ• Jego nazwisko nie figuruje już w spisie członków tego gremium• Nie ma oficjalnej informacji, czy zrezygnował z funkcji

Na stronie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w zakładce "Ludzie" można zobaczyć skład rady nadzorczej spółki. Tak wyglądała jeszcze wczoraj wieczorem strona:

Rada nadzorcza PGZRada nadzorcza PGZ Polska Grupa Zbrojeniowa

Dziś nazwiska Misiewicza już tam nie ma. Podobnie jak na stronie PGZ w Biuletynie Informacji Publicznej . Tam można również sprawdzić, że czas ostatniej modyfikacji wpisu to 20 września, godz. 19.17. Czy Misiewicz nie zasiada już w radzie? Dziennikarze TVN24 BiŚ próbowali potwierdzić to u niego i w MON. Nie dostali odpowiedzi. Z kolei "Super Express" donosi, że potwierdził tę informację w "źródłach rządowych".

Rada nadzorcza PGZRada nadzorcza PGZ Polska Grupa Zbrojeniowa

Dowiedz się więcej:

Kim jest Bartłomiej Misiewicz?

Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

Jakie funkcje pełni Bartłomiej Misiewicz?

W sierpniu tego roku Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu 26-latek bez wyższego wykształcenia został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokonano zmian. Misiewicz po medialnej krytyce zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o: