Polonia w USA wygwizduje parę prezydencką. Wtedy Agata Duda się odwraca i robi TAKI gest...

Gwizdy i okrzyki "konstytucja" i "marionetka" - to spotkało parę prezydencką podczas "powitania" przez kilkunastoosobową grupkę amerykańskiej Polonii. Na złośliwości zareagowała pierwsza dama.

Czego od swoich rodaków oczekuje prezydent, kiedy udaje się z wizytą do innego państwa? Na pewno nie tego, co spotkało Andrzeja Dudę i jego małżonkę w Stanach Zjednoczonych.

Przywitanie, które zgotowała mu lokalna Polonia, można streścić krótko: gwizdy, okrzyki i dosadne pokazanie, co przynajmniej część polskiej społeczności w USA sądzi o polityce PiS.

"Marionetka, marionetka", "Trybunał Stanu!", "konstytucja, konstytucja" - te okrzyki, wzmocnione gwizdami i buczeniem, nie zrobiły większego wrażenia na głowie państwa. Ale pierwsza dama nie przeszła obok nich obojętnie.

Na zamieszczonym w sieci filmie widać, jak w pewnym momencie prezydentowa odwraca się do kilkunastu osób zgromadzonych przed dyplomatyczną limuzyną i "przesyła całusy". Gest Dudy jest trudny do zinterpretowania i raczej nie dowiemy się, co dokładnie oznaczał. Pewną teorię ma jednak organizatorka "powitania".

"Mina Dudy BEZCENNA, zamurowało go. W tym czasie Agata wysyłała nam buziaki i gesty gratulacyjne" - relacjonuje Beata Bojar. Sama przekonuje, że cała akcja była "bez reżyserii i zupełnie spontaniczna".

"Jestem dumna z nas i z siebie. Nowojorski KOD udowodnil światu, że istnieje inna Polonia niż psychonarodowa" - podsumowuje działaczka i dodaje: "Polska może być dumna, mając taką Polonię".

Więcej o:
Komentarze (1599)
Polonia w USA wygwizduje parę prezydencką. Wtedy Agata Duda się odwraca i robi TAKI gest...
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 281 razy 113

  Ale z tą "polonia w USA wygwizduje parę prezydencką" to już faktycznie przegięłaś Wybiórcza. Zawsze myślałem, że Polonia w USA jest liczniejsza niż 3 osoby.

 • estonskipolicjant

  Oceniono 118 razy 86

  Pan Prezydent Andrzej Duda jest moim zdaniem najlepszym prezydentem od 1989 roku.A GW moim zdaniem jest najbardziej zakłamaną fałszywą i niemiarodajną gazetą którą porównać mogę tylko do sovieckiej prawdy albo prl- wskiej TL..........to napisałem ja estoński policjant któremu pewien Polak ze Szczecina zaproponował 1000 dolarów za możliwość patrolowania ulic Tallina w dniach przeniesienia na cmentarz Brązowego Żołnierza

 • tornemorgren

  Oceniono 98 razy 84

  "Jestem dumna z nas i z siebie. Nowojorski KOD udowodnil światu, że istnieje inna Polonia niż psychonarodowa" Ja pier.... przecież ta baba bredzi! Jaki nowojorski KOD? Ta czwórka gamoni oderwanych od kraju i niemających pojęcia co się dzieje w Polsce drze ryje ku uciesze fejsbukowych bojowników o wolność. Żenada....

 • kreciarobota59

  Oceniono 132 razy 84

  Troje sprzedawczyków drąc japę -to nie cała Polania.Owszem Pan Duda owszem słucha poleceń światowych bandytów z USA,ale czy Kwaśniewski,Komorowski,Wałesa byli lepsi?byli jeszcze gorsi,całe 25-lat 3 RP to zdrada Polskich interesów,kedys Moskwa,a dziś zachód.Moskwa nas tak nie wykorzystywała jak dziś ci złodzieje z zachodu. PIS nie zmojej bajki,ale starają się cos zrobić,oficjalnie nie biora kasy od nich jak KOD,PO,Nowoczesna biorą pieniądze od bankiera SOROSA,na antypolską działalność.Pan Duda z małżonka chociaż maja prezencje,kulture osobista,a jaka miał kulturę Tow;Komorowski,Wałesa?Owszem rzady USA ,Niemiec ,Francji nie są naszymi sojusznikami. Celowo nas skłócają,porzez obecne partie które od 25-lat są na pasku zachodu. Powinniśmy dbać o dobre stosunki sąsiadami ,.USa jaki to sojusznik,który jest winien wszystkich obecnych konfliktów w świecie, nawet WIZ nam żałują ,mają nas za sługusów,obecne i byłe rządy od 25-lat w zamian nic nam nie dlai ,tylko wykorzystywali do napadów na inne narody.

 • ch3heg

  Oceniono 95 razy 83

  Współczucia dla osoby która pisała powyższy tekst - bieda umysłowa to najlagodniejsze określenie.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 107 razy 83

  Obraźliwe teksty i oplucie samochodu z prezydentem. KOD to dzicz i bydło.

 • john2010

  Oceniono 114 razy 82

  Wystarczy wejść na profil tej pani Bojar i zobaczyć jakim rynsztokowym jęzkiem się posługuje... Wstyd przynosi KODowi... żal mi jej....

 • Damian Bury

  Oceniono 110 razy 82

  Biedna gazetka nie doda, ze ta "lokalna Polonia" to parę osób. Czyli wielokrotny mniej niż witało prezydenta brawami. KOdziareza "Spontanicznie i bez organizacji" zostali pokonani przez gest prezydentowej.
  A gazetka o tym doskonale wie i stad taki a nie inny tekst.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX