Kamiński zakłada koło poselskie. I chce referendum ws. aborcji. "Politycy zbyt często grają tym tematem"

• Poseł niezrzeszony Michał Kamiński zapowiedział założenie koła poselskiego• Jak mówił w Radiu Zet, należeć będą do niego byli członkowie PO• Koło ma zgłosić pomysł referendum ws. aborcji

- Ten tydzień przyniesie formalizację współpracy parlamentarnej wyrzuconych z PO w postaci koła - mówił Gość Radia Zet Michał Kamiński. Jak dodał, celem będzie opozycja do PiS, a nie do PO. Polityk zapowiedział również zgłoszenie idei referendum w sprawie aborcji. - Nie uznaję argumentu, że w sprawach moralnych nie może głosować społeczeństwo - zaznaczył. Jego zdaniem sprawę powinien rozstrzygnąć naród, bo „politycy zbyt często grają tym tematem”.

Dowiedz się więcej:

Za co wyrzucono polityków PO?

Trzech posłów Platformy Obywatelskiej - Stanisław Huskowski, Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński - oraz sekretarz regionu lubuskiego PO, radny sejmiku Tomasz Możejko zostało w lipcu wykluczonych z partii i klubu PO. Jak mówił rzecznik prasowy partii Jan Grabiec powodem wykluczenia było działanie na szkodę partii i wizerunku PO. Zdecydował o tym zarząd PO, który był niemal jednomyślny. - Dwadzieścia osób głosowało za wykluczeniem tych osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie - dodał Grabiec.

Kim są wykluczeni?

Michał Kamiński był europosłem z ramienia PiS, potem sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2010 r. opuścił PiS, w w zeszłym roku został sekretarzem stanu w Kancelarii Premier Ewy Kopacz. W ubiegłorocznych wyborach dostał się do parlamentu z list PO. Stanisław Huskowski jest byłym prezydentem Wrocławia i posłem PO. W latach 2013-2015 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Jacek Protasiewicz jest posłem PO na Sejm, był również dwukrotnie europarlamentarzystą. Tomasz Możejko od 2010 r. jest radnym sejmiku województwa lubuskiego, dotychczasowym przewodniczącym klubu radnych PO.