"Newsweek" o Misiewiczu: "Proponował radnym PO intratne posady". Jest reakcja rzecznika MON
"Gdy do miasta wjeżdża czarne bmw na mazowieckiej rejestracji, w Bełchatowie zaczyna się poruszenie (...) To przyjechał Bartłomiej Misiewicz - limuzyną Żandarmerii Wojskowej i z własnym oficerem ochrony. Tu wszyscy wiedzą, że Misiewicz jest prawą ręką Antoniego Macierewicza. Ma jego pełnomocnictwa, prowadzi negocjacje, daje pracę" - opisuje "Newsweek" w najnowszym numerze sylwetkę rzecznika MON.
Rozdaje posady
"Newsweek" relacjonuje, jak Bartłomiej Misiewicz pod koniec sierpnia próbował w Bełchatowie stworzyć koalicję z PO, aby obsadzić stanowisko wicestarosty. Radnych PO zachęcał do rozwiązania swojego klubu, dając im obietnice zatrudnienia. Towarzyszył mu Sławomir Zawada, prezes państwowej spółki PGE GiEK, która jest największym pracodawcą w tamtym rejonie.
Zdaniem Newsweeka, dzięki Misiewiczowi dyrektorską posadę w bełchatowskim GiEK-u uzyskała Agnieszka Wysocka, wiceprezydent Bełchatowa, działacz PiS Marek Szydłowski oraz Radosław Zatoń, sekretarz magistratu z Radomska. W spółkach zależnych także z poręczenia rzecznika MON pracę znaleźli działacze PiS. Rzecznik MON równie chętnie zwalnia, co zatrudnia. Po jego wizytach dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie został przeniesiony do rezerwy, zmiana zaszła też w 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku. "Misiewicz masę czasu poświęca na drobne rozgrywki" - komentuje jego działania członek PiS.
Misiewicz zapowiada pozew
W oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej Misiewicz pisze: "Informuję, że zwróciłem się do Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza z prośbą o zawieszenie mnie w funkcjach, które pełnię w MON. Ponadto informuję, że wytaczam proces tygodnikowi Newsweek za nieprawdziwy i szkalujący mnie artykuł oraz tym ośrodkom medialnym, które powtarzają te insynuacje na mój temat".
Z apteki do ministerstwa
Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.
Jakie funkcje pełni Bartłomiej Misiewicz?
W sierpniu tego roku Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu 26-latek bez wyższego wykształcenia został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie Polskiej Grupy Zbrojeniowej dokonano zmian. Misiewicz po medialnej krytyce zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
-
Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Rząd: Publikacja jeszcze dziś
-
Sędzia w zdaniu odrębnym do wyroku TK: Rota ślubowania nie pozwala mi zaakceptować wyroku
-
Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie ws. aborcji. Po prawie 100 dniach od ogłoszenia wyroku
-
Postawiła się prokuraturze ws. Giertycha. Otrzymała awans od prezydenta Dudy
-
Błyskawiczna reakcja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na uzasadnienie TK. Zapowiada protest
- Rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw
- "Piekło dla rządu", "Barbarzyńcy". Protesty ws. wyroku TK przeszły przez Polskę. W czwartek blokada
- Rzeczniczka PiS komentuje uzasadnienie wyroku i protesty. "Chodzi o cyniczną walkę z rządem"
- Donald Tusk komentuje uzasadnienie wyroku TK. "Im nie chodzi o ochronę życia. Życie to polskie kobiety"
- Wiceminister rodziny o protestujących: Część z tych pań nie do końca rozumie, czego dotyczą zmiany