"Jestem gejem". Coming out polityka Nowoczesnej w telewizyjnym wywiadzie

• Paweł Rabiej, pytany o wspieranie ruchu LGBT, wyjawił, że jest gejem• "Nie mówiłem o tym, staram się tego nie eksponować" - dodał polityk• Rabiej od lat chodzi na Parady Równości. "To walka o ważne rzeczy" - mówi

Nigdy wcześniej się na to nie zdecydował, ale teraz przyznał otwarcie: "Jestem gejem". Tak polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej uzasadnił swoje aktywne wsparcie dla ruchów LGBT w Polsce. - Jestem gejem, to jest jakiś element mojej tożsamości, ale wspieram ruchy LGBT także dlatego, że one dzisiaj walczą o ważne rzeczy, o równość, o to, żeby były w Polsce związki partnerskie - powiedział w rozmowie z Beatą Lubecką z Polsat News . Jak dodał, stara się nie eksponować swojej orientacji seksualnej. 

Dowiedz się więcej:

Kim jest Paweł Rabiej?

Rabiej uczestniczył w tworzeniu struktur Nowoczesnej, obok Ryszarda Petru jest też jednym z liderów partii. Jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce i Klubu Polskiej Rady Biznesu. Z wykształcenia jest filologiem, na początku lat 90. stawiał pierwsze kroki w dziennikarstwie - prowadził audycję w radiowej Trójce, publikował też m.in. we "Wprost".

Więcej o: