Po żonie Ziobry świetną pracę ma jego adwokat. I to niejedną

Nowy pracodawca mec. Litwińczuka ma na to bardzo proste wyjaśnienie.

Od kilku dni PZU Życie SA ma nowego członka zarządu. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" , jest nim Bartłomiej Litwińczuk. Reprezentował on przed sądem obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę w procesach wytaczanych m.in. politykom i prasie. Jak twierdzi "GW", decyzja o włączeniu Litwińczuka do zarządu nie była konsultowana z innymi członkami.

Portal OKO.press ustalił, że 36-letni Bartłomiej Litwińczuk zasiada też w czterech radach nadzorczych innych spółek - Polskiego Holdingu Obronnego, Grupy Azoty, PKP Cargo Service i Link4.

Adwokat ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Od sześciu lat prowadzi własną kancelarię. "Łączy wiedzę o biznesie z wszechstronnym doświadczeniem wynikającym z świadczenia pomocy prawnej w sprawach związanych z prawem spółek handlowych, prawem autorskim, prawem administracyjnym i prawem karnym" - informuje PZU Życie.

Czytaj więcej na wyborcza.pl>>>

Wcześniej posadę w spółce PZU Link4 dostała żona Ziobry Patrycja Kotecka . Kotecka pracowała w TVP za rządów Andrzeja Urbańskiego, bliskiego współpracownika Lecha Kaczyńskiego. Szybko awansowała tam na stanowisko wicedyrektora Agencji Inofrmacji. Zwolniono ją z TVP w 2009 r., gdy p.o. prezesa był związany z LPR Piotr Farfał. Kotecka pracowała później w agencji reklamowej Apella obsługującej SKOK-i. Apella jest udziałowcem spółki Fratria wydającej tygodnik "W Sieci".

PZU grozi "krokami prawnymi"

Po publikacji tego artykułu PZU wysłało pismo do redakcji, które pisały o nowej posadzie Bartłomieja Litwińczuka oraz jego działalności w radach nadzorczych 4 innych spółek - w piśmie zażądano "zaprzestania rozpowszechniania publikacji" o PZU oraz Bartłomieju Litwińczuku opartych na ustaleniach portalu OKO.press. Napisano w nim:

Nie jest prawdziwa informacja 'Portal OKO.press ustalił, że 36-letni Bartłomiej Litwińczuk zasiada też w czterech radach nadzorczych innych spółek - Polskiego Holdingu Obronnego, Grupy Azoty, PKP Cargo Service i Link4'. Bartłomiej Litwińczuk nie pełni funkcji członka rady nadzorczej w czterech spółkach. Złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w Link4 TU SA i PKP Cargo Service Sp. z o.o. Bartłomiej Litwińczuk został jednogłośnie powołany przez Radę Nadzorczą PZU ŻYCIE SA (czyli przez wszystkich tj. czterech członków rady nadzorczej). Sformułowane w w/w artykule wypowiedzi, zawierające ewidentnie nieprawdziwe informacje, stanowią pomówienie godzące w dobre imię PZU oraz Bartłomieja Litwińczuka.

W piśmie zagrożono też, że jeżeli żądania wymienione w wezwaniu nie zostaną spełnione, "PZU oraz Bartłomiej Litwińczuk podejmą dalej idące kroki prawne". 

Informacje, które znalazły się w publikacjach o PZU i Litwińczuku mają jednak potwierdzenie w Krajowym Rejestrze Sądowym  - zgodnie z danymi z KRS, Bartłomiej Litwińczuk wciąż figuruje jako członek czterech rad nadzorczych, w tym także w LINK4 TOWARZYSTWIE UBEZPIECZEŃ S.A. oraz PKP CARGO SERVICE SP. Z O.O.

Bartłomiej Litwińczuk w KRSBartłomiej Litwińczuk w KRS fot. infoveriti.pl

Zobacz także: Zbigniew Ziobro niefortunnie się przejęzyczył. Ciekawe, jaka była reakcja Jarosława Kaczyńskiego

Więcej o: