Dyplomatyczny jak Waszczykowski? Najpierw "wróćmy do poważnych tematów". Dwie godziny później zmienił ton

Szef polskiej dyplomacji miał odpowiedzieć na trudne pytanie w sprawie pomocy dla polskich kierowców, atakowanych w Calais. Nie potrafił wybrnąć dyplomatycznie. Dwie godziny później się poprawił.

W porannym wywiadzie na antenie radiowej Trójki nasz szef dyplomacji został zapytany m.in. o pomoc dla polskich przewoźników w Calais. Są oni atakowani przez imigrantów, chcących dostać się do Wielkiej Brytanii na pokładzie ciężarówek. Skarżą się na włamania, kradzieże, a nawet zasadzki. Dlatego zwrócili się do polskiego rządu o pomoc. 

- Czy pojedzie pan do Calais z ministrem Błaszczakiem? Bo polscy tzw. tirowcy tego oczekują. Napisali list do pani premier, że Polska powinna się w taki sam sposób, w jaki upominała się o Polaków w Wielkiej Brytanii, upomnieć o naszych przewoźników, którzy są napadani przez tzw. imigrantów - pytała Beata Michniewicz, prowadząca "Salon polityczny Trójki".

Wróćmy do poważnych tematów. Jakbym chciał w ten sposób traktować sprawę, to bym odpowiedział jak kiedyś pan Cimoszewicz: ubezpieczcie się od tego, żeby was nie uderzono w głowę, no, bądźmy poważni, no

- odpowiedział jej szef MSZ Witold Waszczykowski. Po tej niejasnej wypowiedzi dziennikarka zaczęła dociskać.

- Jest poważny list. Ja sobie tego nie wymyśliłam... - zaznaczyła. 

- No to oczywiście będziemy zwracać uwagę władzom, w tym przypadku francuskim, by zadbano o bezpieczeństwo - zmienił ton minister. I dodał, że niektórzy "dworują sobie" z zainteresowania ministrów sytuacją Polaków w Wielkiej Brytanii". 

Jak zwróciły uwagę "Fakty" TVN, 2 godz. później, na konferencji prasowej, Waszczykowski wypowiadał się już dużo bardziej dyplomatycznie. Jasno zadeklarował zainteresowanie problemami kierowców.

Przede wszystkim nie apelujemy, jak poprzedni politycy, by ci przewoźnicy ubezpieczyli się od tych ataków, tylko podejmujemy czynne działania wobec państw, gdzie dzieje się krzywda Polakom, widzieliście państwo, jakie działania podjęliśmy wobec Brytyjczyków, będziemy również podejmować podobne działania wobec strony francuskiej, jeżeli nie zapewni bezpieczeństwa Polakom"

- stwierdził minister.

ZOBACZ TEŻ: To nie pierwszy raz, kiedy minister Waszczykowski nie potrafił zachować się dyplomatycznie na antenie. Kłótnią zakończyła się jego rozmowa w TOK FM

 

Więcej o:
Komentarze (154)
Dyplomatyczny jak Waszczykowski? Najpierw "wróćmy do poważnych tematów". Dwie godziny później zmienił ton
Zaloguj się
 • proteusz33

  Oceniono 111 razy 55

  Kodziarze wyśmiewali się z Waszczykowskiego że pojechał do Anglii upomnieć się o napadniętych Polaków.A dzień później Juncker też się o nich upomniał.Co prawda z Brukseli ale jednak miało to swój wydźwięk.No i temat napadów w Anglii ucichł w Gazecie

 • onduma

  Oceniono 54 razy 52

  Zlikwidowac ochrone politykow. Niech sie sami ubezpieczaja. szczegolnie tych prousowskich jak Waszczykowski i Antoni, niech ich CIA chroni

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 104 razy 50

  Jaki to pech. Waszczykowski nie chce zamówić pizzy z BOR-owikami, nie chce płacić służbową kartą za prywatny obiadek, nie chce zamówić do swojej kancelarii fotela za 10.000, ba, nawet nie chce sobie odliczyć ryczałtu samochodowego za przejazdy autem.
  Więc trzeba poszczuć czym innym.
  Szalom.

 • lubgo19

  Oceniono 9 razy 9

  Waszczykowski zapomniał iż kierowcy są ubezpieczeni tylko czy w razie śmierci jedynego zywiciela rrodziny dzieci dostaną uczciwą rentę? i kto im zastąpi ojca ? jakiś dom dziecka czy rodzina zastępcza ? Czy ubezpieczenie zastąpi im ojca -jak zwykle Waszczykowski myślał że przytoczy dobry przykład i jak zwykle znowu się nie udało -zabraklo kilku zwojów

 • octopusdei

  Oceniono 7 razy 7

  Waszczykowski bardzo ładnie pełzał ostatnio przed banderowcami niemal przepraszając ich za Wołyń, poniżając w ten sposób Polskę i Polaków, których rzekomo reprezentuje. To mu wychodzi bezbłędnie:)))

 • 1pirat2

  Oceniono 6 razy 6

  Po prostu, PIS-owski dyplomatołek.

 • mr_osjano

  Oceniono 6 razy 4

  W ocenie ludzi zawsze bardzo pomocne okazują się dwie fraszki:
  1.
  "Mędrzec jest pewien, że czegoś nie wie
  Głupiec zaś nie wie czego jest pewien".

  2.
  "Mędrzec wie co mówi
  Głupiec mówi co wie".

 • darek.1306

  Oceniono 31 razy 3

  chyba sami wystawiacie se swiadectwo nie podając żadnej informacji o agresji sowietow na polske,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX