Za co Misiewicz dostał medal? Bo dekomunizuje Wojsko Polskie oraz "jest taktowny, koleżeński i życzliwy"

Czytelnik OKO.press postanowił sam zapytać MON, za co jego rzecznik, Bartłomiej Misiewicz, dostał złoty medal od Antoniego Macierewicza. I otrzymał zaskakującą odpowiedź.

Niedawno media zelektryzowała informacja, że Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON i szef biura politycznego ministra Antoniego Macierewicza, dostał złoty medal za "Za zasługi dla obronności kraju". Wywołało to oburzenie, tym bardziej, że w resorcie pracuje zaledwie od dziewięciu miesięcy.  Portal OKO.press opublikował  dzisiaj oficjalne uzasadnienie wniosku o nadanie medalu Misiewiczowi, podpisane przez szefa MON.  

"Dekomunizuje Wojsko Polskie"

Uzasadnienie otrzymał czytelnik OKO.press, Łukasz Rosenkiewicz, który wystąpił do MON-u o udzielenie informacji publicznej w tej sprawie. Czytamy w nim, że Misiewicz wspiera „kultywowanie tradycji niepodległościowych żołnierzy wyklętych i niezłomnych”, "aktywnie uczestniczy w procesie dekomunizacji Wojska Polskiego" oraz "procesie tworzenia wojsk obrony terytorialnej kraju”. Zdaniem ministra, istotne są także osobiste przymioty rzecznika, który "wykazuje dużą inicjatywę i odważnie formułuje opinie". 

Jest taktowny i koleżeński. Cieszy się szacunkiem i zaufaniem za okazywaną pomoc i życzliwość

 - napisał Antoni Macierewicz. 

Komu przyznawany jest medal? 

Rozporządzenie ministra obrony narodowej z 2012 r mówi, że medal "Za zasługi dla obronności kraju" nadawany jest osobom, które „wykazały męstwo w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych”, mają „szczególne zasługi z dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej” lub w dziedzinie szkolenia i wychowania wojskowego. Mogą go otrzymać także ci, którzy swoją pracą zawodową „przyczynili się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju”. Przy nadawaniu medalu, trzeba zachować kolejność w jego stopniach. Osoba odznaczana powinna najpierw otrzymać brązowy medal. Dopiero trzy lata później może dostać srebrny, a pięć lat po nim - złoty.Od tej reguły można odstąpić tylko „w szczególnie uzasadnionych przypadkach”.

Cały tekst uzasadnienia możesz przeczytać TUTAJ

Więcej o:
Komentarze (201)
Za co Misiewicz dostał medal? Bo dekomunizuje Wojsko Polskie oraz "jest taktowny, koleżeński i życzliwy"
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 60 razy 54

  Klopsik o wejrzeniu debila dekomunizuje, przy okazji jest miły i życzliwy, ale niestety nie posiada wykształcenia a z języków zna polski i to słabo xD

  Wszystko ma swoje dobre strony. Tępe spojrzenie tego klopsika oraz film "Smoleńsk" to będzie znak firmowy obecnej ekipy. Tego wam ludzie nie zapomną.

 • e50504

  Oceniono 61 razy 47

  W jaki sposób klopsik zorganizował szczyt NATO, skoro zna tylko jeden język i to słabo? xD

 • barbarella.net

  Oceniono 50 razy 46

  Szopka.
  Parodia.
  Cyrk.
  Farsa.
  Pośmiewisko.
  Groteska.
  Obłęd.
  ...

  Tylko tego typu wyrazy przyszły mi na myśl po przeczytaniu tytułu newsa.

 • 1pirat2

  Oceniono 32 razy 28

  Z tego prostego wyliczenia wynika, że Misiewicz mógł od biedy dostać medal, ale tylko brązowy, za trzy lata srebrny, a póżniej za pięć lat dopiero złoty.

 • PJan Pokorny

  Oceniono 27 razy 23

  Za takie zaslugi to nalezy sie Misiu "Virtuti Militari" i dotaktowo beczka miodu, a poniewaz Misiu pelnoletni jest to moze byc "mjut pitny".

 • wooki74

  Oceniono 14 razy 14

  Za rok generał Misiewicz obejmie dowództwo GROMu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX