Zagrała Ninę w filmie "Smoleńsk", teraz jest asystentką europosła PiS. Karski: "Jestem z niej dumny"

• Beata Fido zagrała w "Smoleńsku" główną rolę dziennikarki Niny• "Newsweek" odkrył, że od niedawna jest asystentką europosła Karskiego• Aktorka doradza politykowi w sprawach wizerunkowych

Aktora Beata Fido, która zagrała główną rolę Niny w filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, została asystentką europosła PiS Karola Karskiego - informuje "Newsweek".  W "Smoleńsku" aktorka wciela się w postać dziennikarki, która prowadzi własne śledztwo w sprawie katastrofy. Wcześniej grała epizody w serialach "Klan", "Plebania", "M jak Miłość", "Na Wspólnej". – Pani Beata doradza mi w sprawach wizerunkowych, dba też o moje kontakty ze środowiskiem artystycznym. Jestem dumny, że zagrała w „Smoleńsku”. Była doskonała – powiedział „Newsweekowi” Karol Karski.

Dowiedz się więcej:

Jak Beata Fido trafiła do polityki?

"Newsweek" podejrzewa, że aktorce pomógł jej życiowy partner, Jan Maria Tomaszewski, który prywatnie jest kuzynem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Tomaszewski również pracował przy produkcji filmu, jako „konsultant ds. obyczajowych”. Reżyser Antoni Krauze pytany o to w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” odparł: – Nie mam pojęcia. Nie układałem napisów końcowych. Musi pani koniecznie zapytać Macieja Pawlickiego [producent - red.] o to, jaką funkcję pełnił Jan Maria Tomaszewski w "Smoleńsku" i na czym ona polegała - powiedział dziennikarce. 

Więcej o: