Prezes PiS, premier i prezydent ślą urodzinowe życzenia dla "Gazety Polskiej Codziennie". To naprawdę ciepłe słowa

"GPC", słynąca m.in. z promowania opowieści o zamachu w Smoleńsku, obchodzi 5. urodziny. Życzenia z tej okazji opublikowali w niej prezes PiS oraz prezydent Duda i premier Szydło.


„Gazeta Polską Codziennie” wydawana jest od 2011 roku przez ekipę związaną z tygodnikiem „Gazeta Polska”. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Sakiewicz, a „GPC” publikuje grupa prawicowych publicystów związana m.in. z TV Republika. Gazeta ta zasłynęła m.in. opowieściami nt. „zamachu” w Smoleńsku. Ostatnio m.in. publikacją o tym, że NASA chce badać katastrofę smoleńską - jak potem sprawdziliśmy, w NASA nie słyszeli o żadnych takich planach.

 

Piąte urodziny gazety Tomasza Sakiewicza specjalnymi życzeniami wyróżnili jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda.

„Gratuluje zarówno tego wszystkiego, co uczyniliście dla wolności Polaków i polskich mediów, jak i tego, że potrafiliście zbudować firmę wydającą gazetę, która ma własny styl i bardzo bogatą tematykę w różnych dziedzinach, szczególnie w odbudowie świadomości historycznej, i że w trudnych warunkach dla całej prasy rośniecie, jesteście mocną redutą w tym paśmie wolnych mediów, które są coraz szersze i mocniejsze. Jeszcze raz serdecznie gratuluję" - napisał Kaczyński.

"Doceniam zaangażowanie ‘Gazety Polskiej Codziennie’ w życie publiczne. To poważne medium i poważne dziennikarstwo, które dzisiaj, niestety, jest coraz częściej dobrem rzadkim. Życzę całej redakcji owocnej pracy przez następne lata, a czytelnikom inspirującej lektury" - napisał prezydent Duda.

Życzenia złożyła także premier Beata Szydło: "Już od pięciu lat ‘Gazeta Polska Codziennie’ dostarcza informacji o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata. Niejednokrotnie Państwa bezkompromisowość w dążeniu do ukazania prawdy o wydarzeniach z polskiej historii i teraźniejszości dała impuls do wyjaśniania spraw, które dotychczas były przemilczane. To praca, którą trudno przecenić. Redakcji i jej współpracownikom gratuluję profesjonalizmu i życzę powodzenia oraz satysfakcji z pracy w kolejnych latach".

Co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku? Ustalenia komisji Millera

Komisja Millera ustaliła, że przyczyną katastrofy smoleńskiej było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania - konsekwencją było zderzenie samolotu z drzewami. Członkowie komisji podkreślali, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu, którą forsował Antoni Macierewicz. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.