Jak zająć się sprawą kompetencji Misiewicza i uderzyć w opozycję? "Wiadomości" potrafią

- Trwa polityczny atak na Bartłomieja Misiewicza - to pierwsze słowa materiału "Wiadomości", w którym sporo czasu poświęcono Platformie Obywatelskiej.

Jak usłyszeliśmy w materiale Ewy Bugały, "główny zarzut (opozycji ws. powołania Misiewicza do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - red.) to fakt, że 26-letni rzecznik MON nie ma jeszcze odpowiedniego wykształcenia".

CZYTAJ TEŻ: Misiewicz nie ma kompetencji, by zasiadać w radzie nadzorczej? Spółka będzie miała nowy statut

Bartłomiej MisiewiczBartłomiej Misiewicz SŁAWOMIR KAMIŃSKI/AG, http://pgzsa.pl/

Misiewicz sam przyznał kilka dni temu, że nie skończył studiów licencjackich. Ale nie o tym był reportaż "Wiadomości". Zamiast tego usłyszeliśmy, że "zdaniem polityków PiS opinia publiczna nie nabierze się na retorykę opozycji". Dlaczego? Bo sprawa Misiewicza zbiegła się w czasie z aferą reprywatyzacyjną. 

CZYTAJ TEŻ: 26-letni rzecznik MON z kolejną dobrą posadką. A kwalifikacje? Wreszcie to zdradził!

- Zdaniem komentatorów atak na Bartłomieja Misiewicza to element politycznej gry prowadzonej przez opozycję, która próbuje odwrócić uwagę od własnych problemów - mówi autorka materiału. Zaznaczając jednocześnie, że "nagonka na Misiewicza zaczęła się już wcześniej, gdy został odznaczony Złotym Medalem za zasługi dla obronności kraju". 

W tym momencie w "Wiadomościach" przypomniano, kogo za zasługi dla obronności odznaczyła PO. I dodano, że "mimo młodego wieku Bartłomiej Misiewicz ma istotne doświadczenie".

WiadomościWiadomości wiadomosci.tvp.pl

Jakie? Jako pierwszy punkt wymieniono dziesięcioletnią współpracę z Antonim Macierewiczem, dalej pełnienie funkcji rzecznika MON czy szefowanie w biurze zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej. 

W materiale nie wspomniano o tym, że Misiewicz po medialnej krytyce zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka (CZYTAJ WIĘCEJ>>>) ani o zmianach, jakich dokonano w statucie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

W puencie do materiału usłyszeliśmy natomiast: - Za rządów koalicji PO-PSL niejednokrotnie w radach nadzorczych spółek zasiadali ludzie związani ze zlikwidowanymi przez Antoniego Macierewicza Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.. 

Więcej o:
Komentarze (183)
Jak zająć się sprawą kompetencji Misiewicza i uderzyć w opozycję? "Wiadomości" potrafią
Zaloguj się
 • kllk1221

  Oceniono 13 razy 13

  a wy placicie za te glupoty abonament

 • dymas17

  Oceniono 143 razy 11

  Ewa bugała przechodzi sama siebie, I za taka dziennikarska prostytucje mamy płacić abonament?

 • oleorezyna334

  Oceniono 10 razy 10

  A co to są "wiadomości"?

 • madzialenka_live

  Oceniono 9 razy 9

  Bugała to pisie beztalencie niedługo poda, że Jaro był internowany w 81, a wszyscy co mówią inaczej to kłamią. Już niewiadomo która bardziej pieprznięta ona czy Paczka?

 • agenttomekcba

  Oceniono 8 razy 8

  Ktoś jeszcze ogląda tę szczekaczkę ?

 • antoni_cieplak_48

  Oceniono 10 razy 8

  Antoni grubym robakiem kłuje, sorry - grubymi nićmi szyje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX