Rzecznik MON rezygnuje z intratnej posady. Już nie będzie zasiadał w radzie spółki

• Rzecznik MON rezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej ENERGI• RMF FM: Dymisja Bartłomieja Misiewicza została już przyjęta

Jak dowiedziało się RMF FM , Bartłomiej Misiewicz zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej spółki ENERGA Ciepło Ostrołęka, a jego dymisja już została przyjęta. Wcześniej w sieci pojawiła się informacja, że nazwisko rzecznika MON zniknęło z listy energetycznej spółki. Misiewicz nadal pozostaje członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Dowiedz się więcej:

Jak rozwijała się polityczna kariera Bartłomieja Misiewicza?

Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

 

Więcej o: