Bartłomiej Misiewicz na całą noc zniknął z Wikipedii. "Przepraszamy, ta strona została usunięta"

Niedawno okazało się, że Bartłomiej Misiewicz jest w radach nadzorczych dwóch spółek. Dziennikarze zarzucili mu, że nie ma wyższego wykształcenia ani wymaganego kursu. Po miesiącach milczenia rzecznik MON zdradził w końcu, że "dopiero kończy studia licencjackie". Po tej wypowiedzi jego biogram zniknął z Wikipedii.

Jeden z internautów zauważył w środę wieczorem, że hasło "Bartłomiej Misiewicz zniknęło z Wikipedii. Zamiast biogramu rzecznika MON można było przeczytać: "Przepraszamy, ale ta strona została niedawno (w ciągu ostatnich 24 godzin) usunięta". Dopiero w czwartek, chwilę po 12-ej, hasło powróciło do internetowej encyklopedii. Obecnie trwa dyskusja nad usunięciem biogramu.

O 26-letnim szefie gabinetu politycznego ministra Macierewicza i rzeczniku MON jest ostatnio głośno. Media dowiedziały się, że jest w kilku radach nadzorczych i zaczęły dopytywać się o jego wykształcenie. Do tej pory nie chciał tego zdradzić, dopiero w środę przyznał w TVN24, że "kończy studia licencjackie". 

Hasło z Wikipedii: Bartłomiej MisiewiczHasło z Wikipedii: Bartłomiej Misiewicz fot. pl.wikipedia.org

 

Z apteki do ministerstwa

Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

W radach nadzorczych

W sierpniu tego roku, zaledwie po 9. miesiącach pracy w MON, Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza złotym medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Powróciły pytania o jego wykształcenie. Dziennikarze podkreślali również, że nie ukończył wymaganego kursu dla członków rad nadzorczych, więc nominacja ta nie jest zgodna z prawem. Dzisiaj portal natemat.pl napisał , że Misiewicz jest też w radzie nadzorczej państwowej firmy Energa Ciepło Ostrołęka.

Więcej o:
Komentarze (387)
Bartłomiej Misiewicz na całą noc zniknął z Wikipedii. "Przepraszamy, ta strona została usunięta"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 132 razy 126

  Misiewicz, jest wzorcowym przykładem, jak prosty, tępy wieśniacki łysol, może zostać nawet generałem , za rządów PiS-bolszewii i to w ciągu 9 miesięcy..!!!
  To nie surrealizm , to bolszewicki realizm.

 • dziadekjam

  Oceniono 86 razy 82

  Ale o co chodzi?!
  "Jeden z internautów zauważył w środę wieczorem, że hasło "Bartłomiej Misiewicz zniknęło z Wikipedii."
  ==============================================================
  To teraz czas, żeby zniknął z życia publicznego. Amen.

 • pan.szklanka

  Oceniono 80 razy 76

  Czy Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Wyższa Szkoła Parzenia Czaju w Nowym Tomyślu nie mogą wydać eksternistycznych doktoratów honoris causa oraz zaocznej profesury, aby wytrącić lewakom argumenty o braku wykształcenia?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 61 razy 59

  jak się dobrze poszuka to się okaże ze Misio zrobił maturę także w 3 miesiące... o ile w ogóle zrobił

 • senny

  Oceniono 63 razy 59

  PiSmani granicę obciachu zostawili daleko za sobą. Codziennie nowe rekordy. A ciemny lud zachwycony.

 • leszek.30

  Oceniono 55 razy 51

  Misiewicz o swoim wykształceniu : "" Kończę licencjat "".....Podobny na "uczelni" Tadzia Rydzyka..!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX