"Straszono mnie, że mi głowę utną". Beata Kempa dostała ochronę BOR

• Super Express: Szefowa KPRM Beata Kempa dostawała pogróżki
• Od dwóch miesięcy polityk jest objęta ochroną BOR
• O sprawie wie premier Beata Szydło

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dostawała pogróżki - informuje "Super Express" . Grożono śmiercią także rodzinie pani minister. - Straszono mnie, że mi głowę utną albo mnie zabiją - mówi w rozmowie z dziennikiem. Beata Kempa zgłosiła to do premier Beaty Szydło i ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Szef MSWiA zdecydował o przydzieleniu ochrony. Bezpieczeństwa Beaty Kempy strzegą od dwóch miesięcy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. - Przez całą tę sytuację żyję w ciągłym stresie i lęku - mówi szefowa KPRM.

Dowiedz się więcej:

Jak komentuje sprawę Beata Kempa?

Szefowa KPRM mówiła w radiu TOK FM, że choć sama nie należy do osób strachliwych, sytuacja wymagała już zdecydowanej reakcji. Sygnały o potencjalnym zagrożeniu dochodziły od anonimowych osób. - Poruszając się w różnych miejscach, mam z tyłu głowy przeświadczenie, że jestem bezpieczna - stwierdziła Beata Kempa. 

Próbowaliśmy dowiedzieć się, czy autor lub autorzy anonimów są poszukiwani przez policję. Beata Kempa nie chciała jednak powiedzieć, czy zgłaszała sprawę organom ścigania. - To moja prywatna sprawa, nie będę już tej sprawy komentować - mówiła w w rozmowie z dziennikarzem Gazeta.pl.

Co wiadomo o przydzielonej ochronie?

- Szczegółowe informacje w zakresie ochrony osobistej dotyczą form i metod realizowanych przez Biuro Ochrony Rządu zadań. Informacje te zostały określone Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz opatrzone klauzulą niejawności - mówi Natalia Markiewicz z biura prasowego BOR. Rzeczniczka prasowa nie chciała poinformować, czy wcześniej w sprawie zostało złożone zawiadomienie do prokuratury.

Więcej o:
Komentarze (260)
"Straszono mnie, że mi głowę utną". Beata Kempa dostała ochronę BOR
Zaloguj się
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 110 razy 106

  "Straszono mnie, że mi głowę utną albo mnie zabiją". Czyli nawet według pani Kempy jest to alternatywa rozłączna.

 • agent-0700

  Oceniono 91 razy 87

  ....dla bezpieczeństwa należało by Panią Beatę zamknąć w pokoju bez klamek. Miejsce bezpieczne , dobra opieka, darmowe leki.

 • dziadekjam

  Oceniono 92 razy 82

  Co za czasy nastały! Czym większa/y oblubieniec narodu, tym większa obstawa konieczna...

 • pan.szklanka

  Oceniono 72 razy 66

  Kempa po dekapitacji zdążyłaby jeszcze odwiedzić TVN i przekrzyczeć rozmówcę.

 • chi-neng

  Oceniono 40 razy 36

  "Straszono mnie, że mi głowę utną albo mnie zabiją"

  "Przez całą tę sytuację żyję w ciągłym stresie i lęku"
  -----
  Doprawdy? Czy wiadomo juz kto?

  Przeciez uchodzcow-islamistow w Polsce nie macie, wiec kto tam ma ochote scinac 'glowy takim chwastom' ?

  Ja mam wrazenie, ze pani Kepa ma sie coraz lepiej z ta popularnoscia jaka sama sie otacza i stwarza, bowiem od poczatku konkuruje z 'Broszka' o jej pozycje, czyli pozyjce premiera i zrobi wszystko, by 'zacmic broszke'...a sama blyszczec jako nr 1...

  No, ale moge tez sie mylic w moich spekulacjach na jej temat i temat calej sekty smolenskiej...

 • nuclearsnake

  Oceniono 36 razy 32

  czy inni posłowie i posłanki z opozycji też mogą liczyć na taką ochronę, jaką zapewniono Klempie? bo opozycji "dobrozmianowi" entuzjaści również grożą śmiercią i to publicznie - w radiu katolskim, na stadionach, na portalach społecznościowych, i to zarówno gremialnie partii, jak i poszczególnym osobom z niej, a także dziennikarzom spoza "dobrej zmiany", tylko, że wtedy PiSuarowa prokuratura kwituje to jako "polemikę", dlaczego więc w przypadku Klempy to już nie polemika?

 • sylwester51

  Oceniono 35 razy 29

  To robienie propagandy zgodnie z Waszczykowskiego "nie zabijajcie nas' biedacy wszyscy na nich dybią a sami kłamią, łamią prawo. Polaków, którzy na nich nie głosowali mają za najgorszy sort, komunistów i złodziei. A myślą, że są piękni i uczciwi a to zgraja nieudaczników.

 • zul_swidnicki

  Oceniono 31 razy 25

  ...głowę mi utną albo zabiją... Podobno pani Kempa to prawnik. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale na studiach prawniczych są zajęcia z logiki ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX