Nagle brawa i salwa śmiechu. Tym zdaniem o stosunkach Polski z Węgrami Orban rozbawił całą salę

"Czy możemy mówić o sojuszu Polski z Węgrami, jeśli chodzi o zmiany w Unii Europejskiej?" - takie pytanie na forum gospodarczym w Krynicy usłyszał Viktor Orban. Jego odpowiedź rozbawiła słuchaczy.

Viktor Orban i Jarosław Kaczyński biorą udział w debacie na forum gospodarczym w Krynicy. Jednym z punktów rozmowy są zmiany, do wprowadzenia których w Unii Europejskiej dążą państwa Grupy Wyszehradzkiej. 

- Czy możemy mówić o sojuszu Polski z Węgrami, jeśli chodzi o zmiany w Unii Europejskiej? - zapytał premiera Węgier prowadzący panel, przypominając o historycznych relacjach obu państw.

- Dla Węgrów to jest tak jak muzyka - słyszeć to. I musimy wyruszyć z takim atakiem jak husarzy. Stosunki polsko-węgierskie mają charakter bardziej daleko idący niż polityka. To zachęca nas do współpracy - odparł początkowo Orban. Chwilę później pokusił się o anegdotę:

Ostatnio mówiłem panu Kaczyńskiemu, że na Węgrzech jest takie powiedzenie, że jeżeli komuś się ufa, to mówimy, że możemy razem konie kraść. Więc Węgrzy bardzo chętnie z Polakami pójdą konie kraść. 

W tym momencie na sali rozległy się brawa i śmiech. Ale premier Węgier nieco zmienił ton. - Mamy stosunki zaufania daleko idące, ale nie oznacza to, że zawsze mamy zbieżne interesy i możemy zawsze zgodnie współpracować - stwierdził na koniec.

Więcej o:
Komentarze (155)
Nagle brawa i salwa śmiechu. Tym zdaniem o stosunkach Polski z Węgrami Orban rozbawił całą salę
Zaloguj się
 • szympansjera

  Oceniono 78 razy 56

  Czy pan Orban zwrócił już Putinowi te 10 mld euro, które wziął jakiś czas temu?
  .
  Płatny trollu z Nowogrodzkiej, zanim odpowiesz, to skonsultuj się ze swoim politrukiem prowadzącym z Wydziału Agit-Prop KC PiS, żebyś nie palnął jakiejś głupoty (jak zwykle zresztą).

 • antropoid

  Oceniono 55 razy 43

  Viktorku - KONIE JUŻ UKRADZIONE. PiSiory same sobie poradziły.
  W tym akurat mają doświadczenie...

 • andrzejg52

  Oceniono 50 razy 38

  Kaczyński i ekonomia.
  dwie przeciwstawne rzeczy.
  Chyba, że chodzi o politykę ekonomiczną socjalizmu.

 • lubat

  Oceniono 31 razy 23

  Nie bardzo rozumiem, co tak rozbawiło salę? O kradzeniu koni to polskie porzekadło. Poza tym, teraz się nie kradnie koni, tylko samochody. A dalej: To bardzo nieładnie namawiać nas do kradzieży czegokolwiek, i tak mamy już zasmarkaną opinię za granicą:)

 • szary-petent

  Oceniono 34 razy 20

  Prosimy o komentarz wiceprezesa PiSu i szefa MON w sprawie interesów pana Orbana z panem Putinem.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 30 razy 18

  Polska z faszystowskim rzadem i Węgry z juz rozwalona gospodarką
  gołodupki hop do kupki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX