Co do minuty wyliczyli, ile czasu TVP poświęca partiom. "Dysproporcja jest rażąco wysoka"

• KRRiT sprawdziła, ile czasu TVP poświęca partiom politycznym
• O PiS w I półroczu 2016 r. mówiono o 100 godz. więcej niż o PO
• "Dysproporcja ta jest rażąco wysoka" - ocenili kontrolerzy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprawdziła, ile czasu w programach Telewizji Polskiej poświęcono prezentacji programów partii politycznych. Eksperci KRRiT wzięli pod uwagę I i II kwartał tego roku.

W okresie od stycznia do marca partia rządząca pojawiała się na antenach TVP przez 82 godz. 8 min. Ponad dwukrotnie mniej czasu poświęcono Platformie Obywatelskiej (37 godz. 11 min.). Nowoczesnej poświęcono 12 godz. 32 minuty.

W drugim kwartale różnice były jeszcze większe - o Prawie i Sprawiedliwości mówiono przez ponad 83 godziny, a o PO - 22,5 godz.

KRRiT: W ubiegłym roku dysproporcje były mniejsze

Dla porównania, w I kwartale ubiegłego roku (za rządów PO-PSL) czas przeznaczony na prezentacje stanowisk Platformy Obywatelskiej wyniósł 48 godz. 42 min, a PiS - 26 godz. 20 min. W II kwartale 2015 r. było to odpowiednio 43 godz. 57 min (PO) i 26 godz. 17 minut (PiS).

"Zrozumiałe jest, że więcej czasu nadawca przeznacza na prezentowanie stanowisk partii rządzącej niż partii opozycyjnej (w pierwszym półroczu 2015 r. przeznaczono na prezentację PO 40 godz. więcej niż na prezentację PiS)" - zauważa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Później jednak analitycy dodają: "Obecnie jednak dysproporcja ta jest rażąco wysoka. W półroczu 2016 r. w TVP ponad 100 godzin więcej przeznaczonych zostało na prezentację stanowisk PiS niż PO".

Zobacz także: TVP relacjonowała ogłoszenie wyroku TK. Pominęła wystąpienie wybitnego prawnika

 

 

Więcej o:
Komentarze (210)
Co do minuty wyliczyli, ile czasu TVP poświęca partiom. "Dysproporcja jest rażąco wysoka"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 88 razy 56

  Należy jeszcze uwzględnić jedno
  O PiSie mówiono 82 godziny - TYLKO DOBRZE
  O Platformie 37 godzin - WYŁĄCZNIE ŹLE
  Minister Joseph Goebbels byłby dumny

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 27

  Propaganda sukcesu jak za czasów Gomułki i Gierka , tylko wodzuś coś bardziej do Kima podobny , taki sam zapasiony konus

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 17

  Nikt nie będzie wyliczał reżimowej tv, ile czasu ma poświęcić na mówienie, jaki PiS jest fajny!!!

 • wyboga

  Oceniono 22 razy 12

  Komisarzu TV PiS tow. Kurski, pewnie pamiętasz, w stanie wojennym i później, też tak było. I co? Ano się zmyło. W jedny przewyższasz tamtą telewizję. Jestes gorszą kanalią od Urbana.

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 10

  Trudno dyskutować o mediach skoro ich właściwie nie ma. TVP to jedynie narzędzie propagandowe, którym władza próbuje zagłuszyć ... wyrzuty sumienia. Przecież nie może być źle, skoro jest tak dobrze. Pan prezes Kaczyński, to tak naprawdę to ... niczego nie osiągnął. I nie osiągnie. Dla niego najważniejsze są gierki polityczne, pomiatanie ludźmi, z jakichś tam wydumanych i nie do końca jasnych pobudek czy ambicji. Stąd ciągłe "szukanie wroga", szczucie i skłócanie ludzi. Skala tego zjawiska pozwala przypuszczać, że jest mu to potrzebne do życia, jak innym tlen. Sprawy rozwoju Państwa i obywateli, współpraca na arenie międzynarodowej, schodzą na plan dalszy, a właściwie tak daleki, że w praktyce stają się nie istotne. Ukrywanie własnej roli w ewidentnych działaniach na szkodę Państwa Polskiego, pozwala przypuszczać, że w tym człowieku są jeszcze jakieś resztki sumienia, bo o zwykłej ludzkiej przyzwoitości, w tej sytuacji trudno mówić. A może jednak zdając sobie sprawę do czego taka "polityka" możne doprowadzić, boi się o własną skórę ?

 • jan osik

  Oceniono 8 razy 8

  no K U R W A,
  nie mówcie tylko, że kogoś to dziwi ...

 • leszek.30

  Oceniono 14 razy 6

  Przecież TVP , to prywatny folwark PiS-bolszewii, i wszelkiej maści faszystów, od prawa do lewa..!.... A nam, bydlaki, jeszcze każą płacić kase, na ich imprezy..!

 • lewy14100

  Oceniono 14 razy 6

  Oni dążą do wzorca z PRL-U 100% czasu o pzppis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX