"Pokażą rzeczywisty obraz sytuacji". Wiceszef MON o nowych dokumentach ws. Smoleńska

• Wiceszef MON zapowiada opublikowanie nowych dokumentów ws. Smoleńska• Bartosz Kownacki dla wPolityce.pl: Przedstawimy je do końca miesiąca• Są "istotne i utwierdzające niektórych w przekonaniu co do pewnych faktów"

 - Istnieje szereg dokumentów, które pokazują rzeczywisty obraz sytuacji z 10 kwietnia i po tej dacie - powiedział wiceminister obrony Bartosz Kownacki portalowi wPolityce.pl. Podkreślił, że dokumenty są "ważne, istotne i utwierdzające niektórych w przekonaniu co do pewnych faktów". - Związanych z nieprawidłowością wokół działania komisji Millera? - pytał Marcin Fijołek. - Tak, również - odparł polityk. Kiedy poznamy treść dokumentów? - Chcielibyśmy przedstawić je do końca miesiąca - powiedział Kownacki.

Co zapowiedział Macierewicz?

Antoni Macierewicz zapowiedział w zeszłym tygodniu, że ujawni nowe nagrania z katastrofy w Smoleńsku. - Dysponujemy prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu - mówił minister obrony.