Jacek Kurski: Prezes PiS jest najpotężniejszą osobą w Polsce. Nie jestem dla niego partnerem

• Jacek Kurski nie obawia się konkurencji w walce o fotel prezesa• W Opolu wygwizdała go "bojówka KOD-u" - twierdzi• Zapowiada nowe seriale historyczne, aż dwa o żołnierzach wyklętych

 - Ja z każdym ważnym politykiem w Polsce, może poza Ryszardem Petru, jestem na ty. (...) Jestem partnerem dla świata polityki. Oczywiście nie [dla Jarosława Kaczyńskiego - red.], bo prezes PiS jest najpotężniejszą osobą w Polsce - mówi Jacek Kurski, prezes TVP w obszernym wywiadzie dla "Dziennika". Jego zdaniem, to sprawia, że jest dobrym prezesem telewizji publicznej. 

Zdradza też, że Mariusz Max Kolonko, nie jest dla niego poważnym konkurentem do fotela prezesa w ogłoszonym niedawno konkursie. - Po przeczytaniu jego wywiadu dla "Wprost", w którym przedstawiał swoją wizję TVP., nasuwa mi się słynny cytat z Leca: "Poetę tego cechowało szlachetne ubóstwo myśli". 

"To bojówka KOD"

Prezes TVP nie przejmuje się tym, ze wygwizdała go publiczność na festiwalu w Opolu. Jego zdaniem, zrobiła to bojówka KOD-u: - Przed koncertem wiedziałem, że w środku jest bojówka KOD, bo ochroniarze konfiskowali ich transparenty (...) KOD-owcy zostali do końca, widownia już wtedy opustoszała. Gwizdała co setna osoba, ale pogłos był wielki, bo 30, 40 gwiżdżących osób w amfiteatrze sprawia wrażenie, jakby cały tłum to robił - stwierdził Kurski. 

"Pietrzak próbuje odreagować"

Jacek Kurski odniósł się również do słów Jana Pietrzaka, które padły na antenie. Satyryk nazwał wyborców PO "mendami, wszami i gnidami". - Jana Pietrzaka oraz wielu innych w telewizji nie było przez lata, mam wrażenie że teraz próbuje odreagować tamten okres. Ludzie mają prawo do taryfy ulgowej w okresie przejściowym. Po nim będziemy oczekiwali przestrzegania etykiety. 

Na koniec prezes TVP zapowiedział powstanie kilku seriali historycznych: o Adamie Mickiewiczu, rotmistrzu Witoldzie Pileckim, aż dwie produkcje o żołnierzach wyklętych i historyczną telenowelę kostiumową na wzór tureckiego "Wspaniałego stulecia". 

Więcej o: