Odeszli z mediów publicznych na fali "dobrej zmiany". Teraz założą własny portal

• Przemysław Szubartowicz startuje z nowym serwisem informacyjnym• Dziennikarz w ostatnich latach pracował z redakcji radiowej Jedynki• W zespole znajdzie się 10 osób, głównie b. pracownicy mediów publicznych

Jak dowiedział się serwis WirtualneMedia.pl, jeszcze we wrześniu wystartuje nowy serwis informacyjny Przemysława Szubartowicza, byłego dziennikarza Polskiego Radia. Na portalu znajdą się informacje polityczne, a także analizy i komentarze publicystów. 

W redakcji znajdzie się miejsce dla dziesięciu osób, będą to głównie byli pracownicy mediów publicznych - z radia i telewizji. 

- Będziemy starać się o własne newsy, ale nie zamierzamy konkurować z ogromnymi portalami - tłumaczy w rozmowie z branżowym portalem Szubartowicz. Sam szef nowej redakcji z Polskim Radiem pożegnał się w marcu. "Do usłyszenia w normalnych czasach" - napisał wówczas na Twitterze.

Na razie nie wiadomo, kto prócz Szubartowicza będzie tworzył portal. Można jednak przypuszczać, że redakcja będzie bacznie patrzeć na ręce władzy. Odkąd radiowiec odszedł z Jedynki na jego profilu roi się od krytycznych komentarzy. 

"Maciej Orłoś odchodzi z 'Teleexpressu'. Szacunek. Pracować z miernotami i propagandystami partyjnymi bez wstydu mogą tylko ci, którzy muszą" - napisał po tym, jak potwierdziły się informacje o odejściu wieloletniego prezentera legendarnego serwisu informacyjnego.

Więcej o: