Sondaż: Spada poparcie dla PiS. Afera reprywatyzacyjna jeszcze nie zaszkodziła PO

• Prawo i Sprawiedliwość straciło 3 pkt proc. poparcia• Mimo afery reprywatyzacyjnej nie zmieniają się notowania PO• Partie Razem i KORWIN nie weszłyby do Sejmu

 Zmniejsza się przewaga partii rządzącej nad opozycją - wynika z nowego sondażu instytutu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Na PiS zagłosowałoby 29 proc. wyborców. Partia Kaczyńskiego straciła w ciągu miesiąca 3 pkt proc. Na drugim miejscu plasuje się Nowoczesna z poparciem 19 proc. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 17 proc. wyborców. 

Notowania PO i Nowoczesnej praktycznie się nie zmieniły. Takim samym poparciem jak miesiąc temu cieszy się ruch Kukiz'15 - może liczyć na 11 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL z 5-procentowym poparciem. Partia Razem może liczyć tylko na 4 proc. głosów, a KORWIN na 1 proc. 

Platforma bez zmian

Na decyzję wyborców nie wpłynęła afera reprywatyzacyjna w Warszawie, której prezydentem jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowa PO. Niewielki spadek poparcia dla PiS dr Rafał Chwedoruk, politolog z UW tłumaczy błędami PiS (np. w polityce budżetowej), które zauważa jego elektorat.

Sondaż został przeprowadzony 26 i 27 sierpnia, kiedy na dobre wybuchła afera w związku z dziką reprywatyzacją w Warszawie.

Więcej o: