Komentarze (335)
Setki Czeczenów koczują na granicy. Błaszczak: "Nie wpuścimy. To próba stworzenia nowego szlaku dla muzułmanów do Europy"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • knokkelmann1

  Oceniono 6 razy 6

  Czeczeni uciekli przed reżimem Kadyrowa. Chcą statusu uchodźców

  a może chcą do Niemiec?

 • city-zen

  Oceniono 6 razy 6

  Ramzan powinien ustosunkować się do tych imigrantów - kto wie czy nie są to kryminaliści próbujący uniknąć odpowiedzialności karnej? Sceptycyzm min. Błaszczaka jest uzasadniony.
  Kto wie czy nie są to rodziny osób, które zwerbowane zostały przez tzw. Państwo Islamskie?
  Kadyrow zapowiadał, że za złe wychowanie dzieci będzie zabierał im domy.

 • misio50plus

  Oceniono 7 razy 5

  nie wpuszczać chołoty żeby nie wysadzali się w powietrze a tych z Białegostoku to w samolot zapakować i zestrzelić

 • hiszpan25

  Oceniono 5 razy 5

  nie rozumiem jednego... czy Polska graniczy z Czeczenia? raczej nie... czy w Czeczenii jest wojna? raczej nie... czy w krajach przez ktore Czeczeni przeszli po drodze do naszej granicy jest wojna? tez raczej nie... jakie sa wiec podstawy do domagania sie azylu w RP inne niz to ze RP jest w UE i taki azyl otwiera drzwi do Niemiec czy innych krajow UE z socjalem?

 • 1pirat2

  Oceniono 13 razy 5

  Nie lubię PIS-u ani Błaszczaka, ale w sprawie tych niby uchodżców , to on ma rację.

 • jarr17

  Oceniono 29 razy 5

  Udany szczyt NATO w Warszawie, bezpieczne Światowe Dni Młodzieży.
  Błaszczak zna się na tym co robi.

 • koralina.jones

  Oceniono 4 razy 4

  nie wpuszczać. jak już wszyscy napisali, oni nie są żadnymi uchodźcami, maja natomiast brzydki zwyczaj rozwiązywac konflikty za pomocą noża i to od dziecka. niech szukają innej drogi do Niemiec.

 • biba1234567

  Oceniono 4 razy 4

  Polska powinna wysłać śpiwory i polskie jabłka rosyjskim muzułmanom, którzy wpadli na oryginalny pomysł mieszkania na granicy w Białorusi. Rosjanie skamla o wpuszczenie do Polski HAHAHHAHAHA

 • Te Pe

  Oceniono 6 razy 4

  Jakkolwiek by to nie brzmiało okrutnie to właśnie takie praktyki pozwalają zwykle władzom państw "muzułmańskich" trzymać za ryja swoich obywateli. Efekt próby przeniesienia zwyczajów demokratycznych do tych społeczeństw widać na Bliskim Wschodzie. Zszokowanym przypominam uprzejmie że jednym z nielicznych w miarę spokojnych państw , które były dotknięte trądem Arabskiej Wiosny jest Egipt, w którym obecne władze hurtowo powydawały wyroki śmierci na członków Bractwa Muzułmańskiego i jakoś nikt specjalnie się tym nie przejął. Gwarantuję Wam, że gdyby Kadyrow był człowiekiem Obamy a nie Putina, do GW serwowało by nam komentarze o tym, jak ofiarnie Kadyrow dba o spokój w swoim kraju.

 • granulla

  Oceniono 8 razy 4

  Tak ma być! Brawo Błaszczak

 • dziki_truten

  Oceniono 6 razy 4

  Przecież mogą wystąpić o azyl na Białorusi.

 • lukki69

  Oceniono 26 razy 4

  Milion Ukrainców przyjechał do nas do pracy i szkoły i jakoś nie ma tematu w mediach bo jakoś nie ma problemu.....kilkuset Czeczenów na próbę też można przyjąć..tylko jedna zasada....ŻADNYCH GETT!!!!!!!!!! asymilacja od początku
  Jeśli ten artykuł nie jest zmanipulowany,jak większość tutaj to Błaszczak jest lekko...oszołomiony swoja rolą delikatnie mówiąc....

 • darius112

  Oceniono 42 razy 4

  Uwielbiam kwik lemingów o poranku. Jesteście tacy pocieszni i żałośni jak ten niby pobity, zapłakany kolo z KOD-u na pogrzebie Inki.

 • biba1234567

  Oceniono 3 razy 3

  Ci co chcą wpuszczać rosjanoczeczenów niech najpierw spedzą tydzien z żoną i dzieckiem w Moleembek w głupiej Bruskeli A DOPIERO POTEM SIĘ WYPOWIADAJĄ

 • biba1234567

  Oceniono 3 razy 3

  Zapraszam tych co są za przylmowaniem muzułmanów do zamieszkania z żoną i dzieckiem przez tydzień w Molembeek w brukseli. NA GLUPIM ZACHODZIE

 • biba1234567

  Oceniono 3 razy 3

  W rosji nie ma wojny wracajcie do matuszki rosji, rosja jest duża możecie mieszkać w innej części rosji.
  Na Białorusi nie ma wojny ubiegajcie się o azyl na Białorusi.

  barbarzyńskie cwaniaczki.

 • asmok6

  Oceniono 13 razy 3

  Błaszczak ładnie zaczął kadencję, ale teraz się pogrąża i ośmiesza. Co to ma znaczyć "nie wpuścimy"? Jesteśmy podobno państwem prawa. A prawo nakazuje wniosek przyjąć. Przecież można go rozpatrzyć odmownie. Od tego mamy procedury, żeby odpowiedni urzędnicy, na podstawie odpowiednich wytycznych, podjęli decyzję czy wpuścimy czy nie.
  Przecież i tak większości nie wpuszczamy. Tylko 3% wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie i jeszcze kilka procent kończy się zgodą na pobyt warunkowy. Ale to w sumie i tak jest niecałe 10% wpuszczonych.

  Nie chce wpuszczać? No to OK - ale po rozpatrzeniu wniosku, a nie przed. Nie można tak robić że daje się odpowiedź odmowną przed rozpatrzeniem wniosku. Bo skoro da się tak zrobić w tej sprawie, to może się okazac że da się też i w innych i urzędy zaczną odrzucać wnioski o cokolwiek przed przeczytaniem, albo w ogóle ich nie przyjmować. To jest psucie prawa. Zasada ogólna jest taka, że każdy wniosek nalezy przyjąć. Później można odpowiedzieć negatywnie, ale na podstawie przepisów, a nie na podstawie widzimisię.

  Tu jest w ogóle jakiś chaos informacyjny w tym temacie. Nie wiem czy to media przekłamują czy politycy. Bo gazeta pisze że chcą statusu uchodźców, a w cytowanej wypowiedzi Misiaka jest o osobach starających się o wizy. No to albo azyl albo wiza, przecież to się nie łączy, a wręcz wyklucza. Kto tu ściemnia? Jeśli to są ludzie starający się o azyl, to zgodnie z prawem trzeba wpuścić i skierować do ośrodka, jeśli to są osoby starające się o wizy, to Błaszczak i Misiak mają rację - zgodnie z prawem powinni najpierw udać się do placówki obsługującej ich kraj.

 • ojca

  Oceniono 7 razy 3

  Brawo Błaszczak!

 • marek.zak1

  Oceniono 11 razy 3

  No i PIS będzie rządził jeszcze kilka kadencji. Brawo ten pan.

 • papawulon1

  Oceniono 7 razy 3

  Brawo Panie ministrze Błaszczak, to jedna z bardziej mądrych i odpowiedzialnych decyzji, mimo, że niepopularna wśród idiotów, których coraz więcej w Polsce.

 • bajobongo.online

  Oceniono 9 razy 3

  Nieładnie! Jak dzielni Czeczenii zabijali rosyjskich podludzi w Bieslanie czy w moskiewskim teatrze to ich uwielbialismy. Jak chcą działać u nas to ich nie wpuszczamy. ŻADNEJ WDZIĘCZNOŚCI na tym świecie!

 • cholonek

  Oceniono 9 razy 3

  Polecam film "Gra", Rubena Ostlunda. Piękna wizja politpoprawnej Europy.

 • chromosomalny-adam

  Oceniono 13 razy 3

  Gdyby nie Putin w Czeczeni już dawno rządziło by państwo islamskie

 • latrynawyborcza

  Oceniono 23 razy 3

  piekło (jeśli istnieje) zamarzło
  Zgadzam się z Płaszczakiem (ale wstyd).

 • biba1234567

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy wyborcza zacznie informowac o gigantycznej liczbie gwałtów muzułmańskich na kobietach i dzieciach, od Norwegii po Austrię??????????????????? Kiedy zaczniecie informowac o gwałtach na basenach?????

 • biba1234567

  Oceniono 2 razy 2

  Polska powinna wysłać śpiwory i polskie jabłka rosyjskim muzułmanom, którzy wpadli na oryginalny pomysł mieszkania na granicy w Białorusi. Rosjanie skamla o wpuszczenie do Polski HAHAHHAHAHA

 • 1group

  Oceniono 2 razy 2

  Czeczeni tworzą wierchuszkę ISIS.Pisała o tym Gazeta Wyborcza m.in.

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 2

  W naprawdę ważnych sprawach PiS postępuje słusznie.

 • rafal_grys

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze. Niech idą gdzie indziej.

 • biba1234567

  Oceniono 2 razy 2

  To sprawa Białorusi, miałem ich za mądrzejszych. Łukaszenka chce mieć kipisz i bajzel jak skretyniałe Grecja,Niemcy i Włosi?

 • biba1234567

  Oceniono 6 razy 2

  Nienawidzę PISu ale PO też by nie wpuściła tych rosjan-czeczenów.

 • biba1234567

  Oceniono 2 razy 2

  Głosuję na PO i mówię nie wpuszczać rosjnie-czeczeni sa szczególnie niebezpieczni, do tego tam nie ma wojny.
  Petru chce przyjmować 90.000 arabów rocznie wpiszcie w google Ryszard petru za przyjęciem uchodźców.

  To Platforma wynegocjowała, że przyjmiemy tylko tych, co mają dokumenty, było to sprytne posunięcie, bo wiadomo, że araby nie mają dokumentów. Nie musimy dzięki Platformie przyjmować nikogo, a i tak nie złamiemy ustaleń.

  Głupie kraje jak Czechy, Słowacja i Węgry po prostu wetowały a ewa Kopacz sprytnie negocjowała.

  To właśnie dlatego powstała Nowobogacka ćwierćinteligenta petru, bo zgorzkniały frasyniuk, balcerowicz byli oburzeni, że PO nie chce przyjmować nielegalnych imigrantów. Pertu chce przyjmować 90.000 arabów rocznie. Wpiszcie w google ryszard petru za przyjeciem uchodźców i przekażcie rodzinie i znajomym.
  U mnie cała masa znajomych głosowała na petru, ale teraz po jego kompromitujących wypowiedziach i chęci przyjmowania arabów wszyscy wracają do głosowania na PO.

  Tvn24 popiera Nowobogacką niedorajdy petru, który osłabiając PO dał władzę pisowi.

 • TheWierzbionek

  Oceniono 2 razy 2

  @tedj

  No właśnie się okazało że będę :) Nieźle kodowcy prowokatorzy oberwali. Drugi raz nie przylezą.

 • Artur Kacprzak

  Oceniono 8 razy 2

  Bardzo dobrze że ich nie wpuszczają cwaniaki zarobkowe jak granica w kliningradzie była otwarta to meldowali się za kasę i dostawali prawo wjazdu ile tego dziadostwo do polski się dostało bardzo dobrze że blokują

 • yankes1968

  Oceniono 6 razy 2

  Państwa UE i te które mają problem z niekontrolowanym, hurtowym "uchodźctwem" powinny zakwestionować konwencję genewską (?) czy jakieś inne martwe przepisy, które ONZ wygenerował w innej rzeczywistości - latach 70' .
  Przepisy, które nakazują przyjmować każdego kto wybełkocze słowo "azyl" i rozpatrywanie każdego wniosku indywidualnie. W dobie ruchu całych populacji, milionów jednostek przemieszczających się bez końca - jest niemożliwe sprawdzenie czy potencjalny azylowicz z Pakistanu, Mozambiku, Somalii, Czeczenii, Gabonu i 100 innych bangladeszy jest prześladowany, czy nie. Jakim cudem ? Automatem przyjmować do rozpatrzenia tylko wnioski z krajów gdzie trwa akurat wojna (Syria) - reszta do widzenia i niech starają się o wizy przez ambasady.

 • ambion2015

  Oceniono 8 razy 2

  Brawa dla PiS i Ministra za konsekwencję i realizację obietnic wyborczych. Chcemy żyć bezpiecznie w Polsce.

 • A. P.

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo Panie Ministrze. Niech Pan się nie przejmuje lewacką propagandą i tymi pseudouchodźcami. Nie możemy popełniać tych samych błędów co politycy w zachodniej Europie. Jetem z Pana dumna :)

 • irocx

  Oceniono 6 razy 2

  Ciekawe co teraz wymyślą ideolodzy z Czerskiej? Będą zdjęcia utopionych podczas przeprawy przez Bug?

 • telimena30

  Oceniono 8 razy 2

  Brawo Błaszczak!!! Brawo PiS!!! Tego oczekują Polacy, chcemy być bezpieczni i bez islamskiego szlamu!!!

 • pastozukk

  Oceniono 6 razy 2

  kto ma miękkie serce ten ma twardą dupę (Niemcy to teraz przerabiają) poza tym to nie są uchodźcy tylko imigranci. PiS jakby miał więcej rozumu to z 500 plus wyłączyłby imigrantów, bo to może zadziałać jak magnes.

 • goostav234

  Oceniono 10 razy 2

  Dobrze, Płaszczak. Nie wpuszczać czeczeńskich bandziorów.

 • cholonek

  Oceniono 10 razy 2

  Ostatnio pisaliście "około 200", dzisiaj to już są "setki Czeczenów".
  Naprawdę to jest taki progres?
  Ej, czerskie "dobre" dziennikarstwo?

 • biba1234567

  Oceniono 1 raz 1

  PIS przyjał 6.000 rosjano-czeczenów w tym roku, błaszczak do dymisji

 • biba1234567

  Oceniono 3 razy 1

  Rosjanie niech wracają do rosji a nie skamlą. To nieudana prowokacja putina i kadyrowa.

 • biba1234567

  Oceniono 1 raz 1

  W latach 2005 -07 PiS wpuścił 30000 muzułmańskich uchodźców z Czeczenii.

 • cholonek

  Oceniono 3 razy 1

  Ej, czerskie "dobre" dziennikarstwo?
  Ostatnio pisaliście "około 200", dzisiaj to już są "setki Czeczenów".
  Naprawdę to jest taki progres?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX