"Ratusz blokował wyjaśnianie roszczeń". Radio ZET: Była urzędniczka oskarża wiceprezydenta stolicy

• Wiceprezydent rozwiązał zespół ds. reprywatyzacji w Śródmieściu
• 10 kamienic zwrócono niezgodnie z prawem - zarzuca urzędniczka
• Jarosław Jóźwiak wyjaśnia, że zespół powstał nielegalnie

Warszawski ratusz blokował wyjaśnianie spraw przedwojennych roszczeń - powiedziała "Radiu Zet" Anna Thomas, była urzędniczka dzielnicy Śródmieście. O blokowanie oskarżyła Jarosława Jóźwiaka, wiceprezydenta stolicy. 

Anna Thomas zarzuca też wiceprezydentowi, że zamknął po trzech miesiącach pracy Zespół do spraw Reprywatyzacji Dzielnicy Śródmieście. - Po tym, jak wytypowaliśmy 40 na 60 kamienic do dokładnego sprawdzenia, a wobec dziesięciu z nich stwierdziliśmy nieprawidłowy zwrot lub podejrzenie wydania po nielegalnym skupie roszczeń - dodaje była urzędniczka. Teraz Thomas działa w Stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze, które walczy z dziką reprywatyzacją w Warszawie. 

Prezydent się tłumaczy 

Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak powiedział "Radiu Zet", że uchylił Uchwałę powołującą Zespół ds. Reprywatyzacji w Dzielnicy Śródmieście, bo mogą go utworzyć radni gminy, a nie burmistrz. Ponadto burmistrz Śródmieścia Paweł Suliga złamał prawo, bo zatrudnił na umowę zlecenie Annę Thomas i dał jej wgląd do dokumentów, których nie powinna przeglądać, bo nie miała upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. - Dokumenty te były wykorzystywane przez pełnomocników wspólnot mieszkaniowych, niezgodnie z procedurami - powiedział Jarosław Jóźwiak.

Więcej o:
Komentarze (101)
"Ratusz blokował wyjaśnianie roszczeń". Radio ZET: Była urzędniczka oskarża wiceprezydenta stolicy
Zaloguj się
 • krzysio333

  Oceniono 30 razy 20

  Tak naprawdę, po ludzku współczuję wyborcom Platformy w Polsce i w Warszawie. Ile trzeba mieć samozparcia żeby jeszcze tą bandę popierać i na nią głosować. Ja nie mówię żeby głosować na PIS, ale na inną partię, lub wogule nie iść na wybory. Ale głosować na PO??.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 30 razy 20

  " Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz w lutym 2007 r. zarobiła parę milionów złotych na sprzedaży prywatnej spółce pożydowskiej kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Waltzowie i ich krewni odziedziczyli większość udziałów w tej nieruchomości po Romanie Kępskim, wuju męża prezydent stolicy. I odzyskali ją od stołecznej gminy w ekspresowym jak na tutejsze warunki tempie.
  Sęk w tym, że Kępski nabył udziały w kamienicy, jak wynika z akt policji II RP i peerelowskiej milicji, od szajki oszustów, najprawdopodobniej tzw. szmalcowników. Oszuści bezprawnie przywłaszczyli ją sobie podczas wojny, gdy zginęli albo uciekli jej żydowscy właściciele. Mimo potwierdzających tę wersję dowodów urzędnicy stołecznego ratusza już w III RP dali wiarę fałszywkom wystawionym pół wieku wcześniej przez sprytnych złodziei i w październiku 2006 r. przekazali nieruchomość m.in. Waltzom."

  Tekst ukazał się w numerze 47 /2007 tygodnika "Wprost".

 • magnusg

  Oceniono 40 razy 20

  HGW jutro powie,ze nie wie kto to Jozwiak,w ogole go nie kojarzy,a nawet ja u niej pracuje to ona nic nie wie,nie wiedziala i nie chce wiedziec.Ona jest tylko Prezydentem Warszawy.Decyzje podejmowali inni.:)

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 24 razy 18

  Morderstwo działaczki społecznej i spalenie jej ciała - tak to tylko MAFIA działa.
  Tu raczej nie było przypadku.

  Chcąc się oczyścić niech Pani Gronkiewicz Waltz może zacznie od kamienicy którą odzyskiwała jej rodzina:
  www.wprost.pl/479373/Jak-rodzina-Gronkiewicz-Waltz-sprzedawala-pozydowska-kamienice-w-centrum-Warszawy

 • kartownik

  Oceniono 21 razy 17

  Usunięta urzędniczka oświadczyła:
  „wytypowaliśmy 40 na 60 kamienic do dokładnego sprawdzenia, a wobec dziesięciu z nich stwierdziliśmy nieprawidłowy zwrot lub podejrzenie wydania po nielegalnym skupie roszczeń …”.
  W naszych czasach lista tych 10 (lub 40) kamienic za kilka godzin powinna pojawić się w Internecie wraz z podaniem co mogło być nieprawidłowego. I wtedy zacznie się baaardzo ciekawy spektakl. Niezależnie od ujawnionych szwindli sprawa będzie miała dramatyczne znaczenie dla naszego państwa bo dotyczyć będzie samych podstaw ustrojowych czyli tego jak interpretować prawo własności. Dojdzie te z nie dający się zamieść pod dywan problem : czy przykrycie przekrętu na nieruchomościach łańcuszkiem kilku transakcji kupna sprzedaży gwarantuje zawsze bezkarność. To też dotyka podstaw ustrojowych państwa.
  A wyobraźmy sobie sytuacje, gdy roszczący, któremu wydano, nie do końca zgodnie z prawem, wartą kilkadziesiąt milionów nieruchomość okaże się być wpływowym członkiem amerykańskiego środowiska żydowskiego.
  Będzie się działo.

 • magnusg

  Oceniono 37 razy 17

  Jozwiak to ten specjalista od liczb,ktory szacowal demo KOD na 200 tysiecy???

 • proteusz33

  Oceniono 36 razy 16

  Pisowski burmistrz mógłby się za dużo dowiedzieć.Jóźwiak sam powoła swoją komisje

 • saves

  Oceniono 16 razy 14

  Coraz większy smród wokół Hani, Jeszcze trochę, a wejście ścieków do Czajki będzie przy tym jak Channel no. 5.

 • Andrzej Zawojek

  Oceniono 17 razy 13

  Złodziejstwo w najgorszym i potwornym wydaniu na ludzkiej krzywdzie w biały dzień pod nosem instytucji powołanych do dbania o dobro własności swoich obywateli. Kobieta spalona żywcem przez opłacone menty, adwokaci, urzędnicy upaprani po łokcie w ludzkim cierpieniu. Po prostu zbiera mnie na wymioty jak o tym czytam, patrzę na te ich nadęte bezuczuciowe twarze i słucham ich nieudolnej i infantylnej linii obrony. Makabra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX