"Ratusz blokował wyjaśnianie roszczeń". Radio ZET: Była urzędniczka oskarża wiceprezydenta stolicy

• Wiceprezydent rozwiązał zespół ds. reprywatyzacji w Śródmieściu• 10 kamienic zwrócono niezgodnie z prawem - zarzuca urzędniczka • Jarosław Jóźwiak wyjaśnia, że zespół powstał nielegalnie

Warszawski ratusz blokował wyjaśnianie spraw przedwojennych roszczeń - powiedziała "Radiu Zet" Anna Thomas, była urzędniczka dzielnicy Śródmieście. O blokowanie oskarżyła Jarosława Jóźwiaka, wiceprezydenta stolicy. 

Anna Thomas zarzuca też wiceprezydentowi, że zamknął po trzech miesiącach pracy Zespół do spraw Reprywatyzacji Dzielnicy Śródmieście. - Po tym, jak wytypowaliśmy 40 na 60 kamienic do dokładnego sprawdzenia, a wobec dziesięciu z nich stwierdziliśmy nieprawidłowy zwrot lub podejrzenie wydania po nielegalnym skupie roszczeń - dodaje była urzędniczka. Teraz Thomas działa w Stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze, które walczy z dziką reprywatyzacją w Warszawie. 

Prezydent się tłumaczy 

Wiceprezydent Jarosław Jóźwiak powiedział "Radiu Zet", że uchylił Uchwałę powołującą Zespół ds. Reprywatyzacji w Dzielnicy Śródmieście, bo mogą go utworzyć radni gminy, a nie burmistrz. Ponadto burmistrz Śródmieścia Paweł Suliga złamał prawo, bo zatrudnił na umowę zlecenie Annę Thomas i dał jej wgląd do dokumentów, których nie powinna przeglądać, bo nie miała upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. - Dokumenty te były wykorzystywane przez pełnomocników wspólnot mieszkaniowych, niezgodnie z procedurami - powiedział Jarosław Jóźwiak.

Więcej o: