"Za namową Mateusza podałem nieco inną wersję wydarzeń". Kuriozalne pismo KOD. "To zwykłe kłamstwo"

• W sieci pojawiło się oświadczenie przewodniczącego lokalnych struktur KOD
• Wg pisma Mateusz Kijowski kazał kłamać w sprawie przepychanek w Gdańsku
• Oświadczenie jest fotomontażem i kłamstwem - dowiadujemy się

"Wczorajsze zajścia pod Bazyliką Mariacką w Gdańsku nie miały nic wspólnego z moją kontuzją dłoni" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Radomira Szumełdę, przewodniczącego KOD Pomorze. Napisano też, że lider KOD nabawił się kontuzji w czasie imprezy.

"Za namową Mateusza podałem nieco inną wersję wydarzeń w celu nagłośnienia agresji wrogo nastawionych do nas bojówek formacji ONR" - czytamy. Screen oświadczenia opublikował na swoim Twitterze Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy".

"To kłamstwo"

Skontaktowaliśmy się z samym zainteresowanym. - Strona została zhakowana. To oświadczenie jest fotomontażem i oczywiście kłamstwem - powiedział nam Radomir Szumełda.

Niedługo później oświadczenie w sprawie ataku na stronę wydał KOD Pomorze.

Awantura na pogrzebie

Działacze Komitetu Obrony Demokracji twierdzą, że zostali wyrzuceni z pogrzebu "Inki" i "Zagończyka", który odbywał się w niedzielę w Gdańsku. Ma chodzić o co najmniej dwie czołowe postaci KOD - Radomira Szumełdę i Mateusza Kijowskiego. Na dowód swoich słów ten pierwszy umieścił na Twitterze zdjęcie zabandażowanej dłoni.

Więcej o:
Komentarze (342)
"Za namową Mateusza podałem nieco inną wersję wydarzeń". Kuriozalne pismo KOD. "To zwykłe kłamstwo"
Zaloguj się
 • Damian Bury

  Oceniono 144 razy 60

  Nie wiem.. Być może oświadczenie to faktycznie fotomontaż. Tyle, że liczne filmiki i zdjęcia świadczą o tym, że podsuwanie zabandażowanej ręki jako dowód pobicia to kłamstwo, bo ta ręka była zabandażowana wcześniej.

 • ar25

  Oceniono 133 razy 53

  Chwila chwila... Przecież ten kto się włamał musiał bardzo dobrze znać się na informatyce, wiedzieć kiedy uderzyć, a przecież WSZYSCY inteligentni ludzi należą do KODu. Bardzo to dziwne :)

 • mietekkowalski

  Oceniono 203 razy 53

  Nawet najwięksi zwolennicy chyba widzą, że KOD słabnie z każdym miesiącem. Jakieś akcje, akcyjki, które nikomu nie przynoszą (a na pewno nie polskiej demokracji) korzyści... Po co to?

 • Marek Pacyński

  Oceniono 149 razy 47

  Tak... kit niesamowity! Zabandażowana ręka, którą widać na zdjęciach i filmach dużo wcześniej niż zostali "poturbowani". I nie zgłosili tego na policję? ha ha ha... Przyszli się pomodlić! Cud nawrócenia na pogrzebie "Inki" i "Zagończyka"! Modlić się przyszli gość co pluje na Kościół i Katoli, zdeklarowany ateista i gość co stwierdził, że rozminął się Bóg z nim i do Kościoła nie chodzi od wielu lat. Komu chcą oni swój kit o modlitwach wstawić?

 • shipa

  Oceniono 197 razy 31

  Mam udawac zaskoczona? Czy raczej oburzona, ze ktos poddaje w watpliowsc prawdomownosc ,,autorytetu moralnego" KOD-u?

 • sks-uj-new

  Oceniono 104 razy 14

  Michnik juz totalnie zatracil polityczny instynkt! Najpierw ta zakonninca na czerwonym swietle a teraz popieranie tego klauna w czerwonych portkach! Ale zenada i prostactwo!

 • smiki48

  Oceniono 49 razy 9

  a czy pan Kijowski odciął się od esbeków i komunistów? Jakos tego nie zauważyłem.
  Czyżby wzorem z kiepskich kryminałów morderca miał byc na pogrzebie ofiary?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX