"Kaczyński jest ekonomicznym analfabetą. Nie zna świata, nie zna języków. Czeka nas depisyzacja"

• Ostre słowa prof. Wojciecha Sadurskiego w wywiadzie dla "Newsweeka"
• Beata Szydło i Andrzej Duda staną przed Trybunałem Stanu - twierdzi
• "Prezes PiS nie zna się na ekonomii i sprawach międzynarodowych"

 Po rządach PiS polskie społeczeństwo stanie przed zadaniem depisyzacji kraju - twierdzi prof. Wojciech Sadurski, filozof prawa i konstytucjonalista w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek". Rozmowa ukazała się w dzisiejszym wydaniu pisma. Zdaniem profesora, po rządach PiS trzeba będzie usunąć ze stanowisk tych, którzy je objęli bez kompetencji i z nadania politycznego. Sadurski nie ma wątpliwości, że Beata Szydło i Andrzej Duda staną przed Trybunałem Stanu. Konieczna będzie też reforma prawa, czyli "odkręcenie fatalnych zmian wprowadzonych w ostatnich miesiącach"

Legitymizacja ksenofobii

Najtrudniejsze jednak będzie "odwrócenie zmian w sferze świadomości społecznej" - PiS dało sygnał do legitymizacji tego, co w polskiej mentalności najgorsze i najgłupsze: ksenofobii, nienawiści i niechęci do innych, zawiści, paranoi, kompleksów - mówi Sadurski. 

Jak przewiduje konstytucjonalista, dojdzie do zapaści ekonomicznej. - Wtedy system pokaże swoją całkowitą niewydolność. Będzie się mógł jeszcze jakoś bronić, prawdopodobnie przez wprowadzenie silniejszej represji, ale to działanie krótkofalowe. 

"Ekonomiczny analfabeta"

Profesor Sadurski bardzo krytycznie ocenia prezesa PiS. - Kaczyński jest ekonomicznym analfabetą. Jest też ignorantem, jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe. Nie zna świata, nie zna języków. Wie to, co mówią mu dobrani przez niego, niekoniecznie wybitni specjaliści. (...) W tego typu władzę wpisany jest gen autodestrukcji. 

Więcej o:
Komentarze (1084)
"Kaczyński jest ekonomicznym analfabetą. Nie zna świata, nie zna języków. Czeka nas depisyzacja"
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 252 razy 198

  Co by o Kaczyńskim nie powiedzieć, zna się koleś na krajowej polityce, umie jak mało który utrzymać partię i skonsolidować władzę, ale w sprawach stosunków międzynarodowych trudno w jego przypadku mówić nawet o analfabetyzmie, on jest po prostu upośledzonym idiotą, prawdopodobnie największą miernotą w historii polskiej polityki zaraz po Becku.

  Trudno w przypadku PiSu mówić w ogóle o jakieś polityce międzynarodowej, to działa bardziej na zasadzie odruchów bezwarunkowych podszytych kompleksem i paranoją.

 • magnusg

  Oceniono 235 razy 167

  Gdyby moj tatus w czasach stalinowskich pracowal w ministerstwie "sprawiedliwosci" to pewnie tez bym tak gadal jak towarzysz Sadurski.

 • magnusg

  Oceniono 233 razy 161

  Profesorek nie zna Polski,nie przebywa tu od lat.Kolejny autorytecik z importu.

 • smiki48

  Oceniono 214 razy 160

  a ile języków obcych zna Obama? Z tego co mi wiadomo posługuje się tylko jednym, rodzimym językiem. polskiego absolutnie nie zna. I on jest szefem mocarstwa?

 • smok61

  Oceniono 193 razy 159

  "trzeba będzie !"
  "trybunał stanu ! "
  "do więzienia !"

  Jest jeden argument przeciw :
  41% poparcia ...
  I jeżeli Pis nie wywróci gospodarki, nie przewiduję większych zmian :)

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 403 razy 157

  "Newsweek" to pismo antyrządowe słynące z obszczekiwania wszystkiego co nawet przypadkiem koło PiSu leżało. Profesor Sadurski chyba wie że właśnie tacy jak on to nazywa "analfabeci" są ojcami wszelkiego postępu na świecie. Takie profesorskie dziadki jak on to mentalni impotenci onanizujący się własną pozycją i stanowiskiem.

 • m78k

  Oceniono 292 razy 156

  "Kaczyński jest ekonomicznym analfabetą. Nie zna świata, nie zna języków". Ale Gazeta Wyborcza jest jeszcze głupsza. Jest głupsza, a myśli, ze wszystkie rozumy pozjadała. Przecież ten głupi Kaczyński ograł żydowskie środowiska związane z Gazetą, jak chciał. Niby-mądra opozycja jest w rozsypce. Lider KODu obnosi się z Wałęsą na koszulce. A ile języków zna Wałęsa? Ile ma doktoratów z ekonomii? Założę się, że Kijewski też nie zna żadnego języka. Kaczyński w którymś z wywiadów powiedział, że opozycja pod przywództwem Michnika źle oceniła polską rzeczywistość. I nadal to robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX