Jest przyjaciółką Kaczyńskiego, pożyczyła prezesowi PiS sporą sumę. Teraz otrzymała intratną posadę

• Janina Goss znalazła się w radzie nadzorczej Banku Ochrony Środowiska
• W tym samym banku wiceprezesem zarządu jest Stanisław Kluza
• Kluza był ministrem finansów, kiedy funkcję premiera sprawował J. Kaczyński

O tym, że Janina Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, figuruje od 12 lipca w KRS jako członek rady nadzorczej BOŚ, poinformowała "Polityka". Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podległy ministerstwu środowiska. W banku nie ma obecnie prezesa, a pełniącym obowiązki jest aktualny wiceprezes Stanisław Kluza. To on w czasach, kiedy szefem rady ministrów był Jarosław Kaczyński, sprawował funkcję ministra finansów. To zresztą nie pierwsza posada, którą w ostatnim czasie zyskała Goss. Wcześniej, w marcu, zasiadła w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Janina Goss?

To od wielu lat dobra znajoma Jarosława Kaczyńskiego. Radczyni prawna, była pracownica Regionalnej Izby Obrachunkowej i Spółdzielni Spożywców "Społem"od marca jest w radzie nadzorczej największej spółki energetycznej PGE. W wolnym czasie zajmuje się zielarstwem i "leczy" znajomych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jaki dług wobec Janiny Goss ma Jarosław Kaczyński?

Goss miała swego czasu pożyczyć Kaczyńskiemu 200 tys. złotych na leczenie matki, o czym informował tygodnik "Polityka"

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znani posłowie i ich życie na kredycie. Jakie mają długi?

Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Z zeznania podatkowego prezesa PiS o stanie majątku z 29 kwietnia wynika, że zobowiązanie wobec Goss wynosiło wówczas 80 tys. zł.

Więcej o:
Komentarze (194)
Jest przyjaciółką Kaczyńskiego, pożyczyła prezesowi PiS sporą sumę. Teraz otrzymała intratną posadę
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 55 razy 47

  "Goss miała swego czasu pożyczyć Kaczyńskiemu 200 tys. złotych na leczenie matki, o czym informował tygodnik "Polityka".
  ==============================================================
  Ta cała "pożyczka", tio zwykła ściem,a i miała jedynie na celu wykazać jaki to Jaruś biedny. Janina Kaczyńska leczona była w renomowanych lecznicach i nie wierzę, że Kaczyski do leczernia dołożył choć złotówkę, bo nie widzę odważnego, który by coś od niego wziął. Ziobro już by takiego podsumował.

 • piotr_ze_wsi

  Oceniono 50 razy 46

  Radca prawny. Ma więc odpowiednie wykształcenie do sprawowania funkcji, czyż nie?

 • wunderwaffen

  Oceniono 40 razy 30

  "MAFIA nazwa zorganizowanej grupy przestępczej o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw." Cytat pochodzi z Wikipedii.

  "Dokumenty nie kłamią. Fakty są takie: Jarosław Kaczyński i jego współpracownicy utworzyli fundację i kilka spółek, które uwłaszczyły się na majątku państwowym i gminnym. Wykorzystali do tego wpływy, które posiadali na początku lat 90. oraz luki w prawie, które sami pomogli tworzyć. Kilka razy otarli się o granice prawa. Zgromadzony przed laty majątek posiadają do dziś i nawet jeśli PiS się rozpadnie, jego liderzy będą mieli zapewnione utrzymanie dzięki spółkom pasożytującym na majątku publicznym."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,4570562.html

  "Cztery dni po przegranych przez PiS wyborach minister skarbu Wojciech Jasiński umorzył prawie 700 tys. zł długów Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego - informuje "Gazeta Wyborcza". Była to jedyna decyzja o umorzeniu długów, jaką minister skarbu podjął w zeszłym roku.
  Kto wystąpił z wnioskiem o umorzenie długów PC? Nie wiadomo. W aktach sprawy nie ma takiego wniosku. Jasiński nie pamięta. Według niego to była błaha sprawa. Ale na pewno nie był to Jarosław Kaczyński. Marek Suski, poseł PiS, jeden z likwidatorów PC twierdzi, że nie wiedział, iż długi są umorzone. Nie przypomina sobie, żeby o to występował. "

  Cały tekst: wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,Minister-skarbu-umorzyl-dlug-partii-Kaczynskiego,wid,9657137,wiadomosc.html?ticaid=11179d

  "Prawnicy ze znanej sopockiej kancelarii, prywatnie – przyjaciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego, byli anonimowo właścicielami największej w Polsce firmy handlującej długami placówek służby zdrowia – Greenhouse Capital Management SA.
  Biznes nie mógł się nie kręcić: jeden z prawników pełnił funkcję doradcy ministra zdrowia do spraw oddłużenia szpitali, drugi – zasiadał we władzach banku, który dawał pieniądze na zakup długów. Informacji o kondycji finansowej poszczególnych placówek dostarczały firmy związane z wysoko postawionymi urzędnikami resortu zdrowia – odpowiadającymi za restrukturyzację szpitali."

  Cały tekst: www.polityka.pl/kraj/254943,1,ogrodnicy-szpitalnych-dlugow.read
  ciąg dalszy wewnątrz postu...

 • Oceniono 22 razy 14

  Jeśli marzysz o posadzie
  W mediach lub Nadzorczej Radzie,
  Zadbaj wcześniej o swój los
  I weź wzór z Janiny Goss.

  Jeśli chcesz się piąć do góry,
  Smaż bliźniakom konfitury.
  Gdy docenią smak powidła,
  Mogą wziąć cię pod swe skrzydła.

  Sprawa prosta. W tej kadencji
  Goss jest miarą kompetencji,
  A podstawą dobrobytu
  Dostęp władzy... do konfitur.
  Tak już pisałem w 2007 roku (Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego)

 • pascvale

  Oceniono 17 razy 13

  Złodziej na złodzieju, czyli normalnie.

 • Bernhard Strokosch

  Oceniono 7 razy 7

  Zawsze byl i pozostal dziadem,lazil ubrany jak niehluj a wiec o sie po takim idolu spodziewac, dla jemu podobnych w tym kraju jest kims,a dlugi? Odbierze sobie ta kobieta w tych firmach gdzie ja Jaroslaw wsadzil

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX