Posłanka Nowoczesnej składa doniesienie do prokuratury. To reakcja na słowa ks. Jacka Międlara

• J. Scheuring-Wielgus złoży doniesienie do prokuratury w. J. Międlara
• Polsat News: Sprawa ma związek z wpisem ks. Międlara na Twitterze
• "Konfidentka. (...) Kiedyś dla takich była brzytwa!" - napisał duchowny

- Złożę doniesienie do prokuratury - zapowiedziała posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z polsatnews.pl. To reakcja na wpis ks. Jacka Międlara na Twitterze. Duchowny napisał o posłance: "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?". Zdaniem posłanki, ks. Międlar działa na szkodę Kościoła, stosuje mowę nienawiści i brak tolerancji.

Dowiedz się więcej:

Dlaczego ks. Międlar napisał o posłance Nowoczesnej na Twitterze?

Powodem może być to, że Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wcześniej do prokuratury zawiadomienie ws. kazania ks. Międlara wygłoszonego w kwietniu podczas mszy z okazji 82. rocznicy powstania ONR. Wg posłanki, przemówienie duchownego było antysemickie i propagowało faszyzm oraz ksenofobię. Ks. Międlar w podobnym tonie wypowiadał się także podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości.

Jak na wypowiedzi ks. Międlara reaguje Kościół?

W kwietniu przełożeni Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy zdecydowali o nałożeniu zakazu publicznego głoszenia swoich przekonań na Jacka Międlara. Kościelni hierarchowie jednoznacznie odcięli się od poglądów księdza. Na łamanie zakazu przez księdza Kościół na razie nie zareagował.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: Weszliśmy do polityki, by rozmawiać, nie kogoś odsuwać 

 

Więcej o:
Komentarze (195)
Posłanka Nowoczesnej składa doniesienie do prokuratury. To reakcja na słowa ks. Jacka Międlara
Zaloguj się
 • zuuuraw

  Oceniono 47 razy 23

  Pr4okuratura powinna z urzędu zająć się posłanką Nowoczesnej, Scheuring-Wielgus, za jej kłamstwa i publiczne znieważenie ks. Międlara. Niech ta kłamczucha przed sądem wskaże gdzie w wystąpieniach ks. Międlara w Białymstoku były wątki antysemickie, ksenofobiczne czy propagujące faszyzm ! "Myszka-prowokatorka" to akurat nie ona, ale okreslenie to pasuje do niej jak ulał.

 • kirgar

  Oceniono 41 razy 23

  Mimo że nie lubię tej pani i nie zgadzam się z nią , uważam wypowiedzi księdza za dziecinne i niestosowne .Nie tak powinno walczyć się o prawdę.

 • mirekk55

  Oceniono 35 razy 23

  Czy wy w tym Episkopacie jesteście ślepi i głusi.Czy nie możecie uciszyć tą łajzę zamykając w jakimś klasztorze by nie psuła wizerunku całego kościoła.Dajcie platfusom więcej takiej pożywki na całą Polskę a za 3 lata skończycie jak Platforma.A w tedy obecna opozycja nie będzie mieć sentymentów wobec was jak miała...

 • pedromatero

  Oceniono 50 razy 22

  Wreszcie mało rozgarnięty dziennikarzyna z GW napisał (a GW wydrukowała) całe zdanie wypowiedziane przez tego księdza! Ostatnio zmanipulowała wypowiedź, nie drukując tego co najważniejsze! Ten ksiądz mówi wprost: że będzie się modlił za panią z Nowoczesnej, bo tylko to jej jeszcze może pomóc :-)

 • Michal Xinski

  Oceniono 88 razy 22

  Jak zbroił to słusznie. Ale jak okaże się, że posłanka (dla dzieci po 10 zł od sztuki) zawraca prokuraturze dupę, to obciążyć kosztami Panią.

 • eco82

  Oceniono 98 razy 22

  gazeta rozwala system
  Wałęsa nie płaci zasądzonych przez sąd pieniędzy, wkracza komornik - Wałęsa płacze w gazecie, że nie będzie miał na życie
  red. Kublik - notorycznie choruje w terminach rozpraw, nie stawia się w sądzie - cisza
  Niesiołowski przegrywa proces, bo sąd uważa że jeśli Stefan toczy pianę i ktoś w ten sam sposób mu odpowiada to jest ok - w gazecie cisza

  olejnik wygrywa sprawę, bo Pawłowicz nie jadła w sejmie tylko żarła - Triumf Nad Triumfy

  a ta pani poseł niech weźmie się do roboty a nie siedzi na tweeterze. bo ma płacone za co innego niż przeglądanie internetu.

 • vrejhen

  Oceniono 99 razy 9

  baba wredna,to widać - a i "księciuniowi' też trzeba dziobek zamknąc.Młody to i głupi,tylko po co w mediach o tym pisze?..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX