Kukiz uderza w rząd: Wakacje to idealny czas na takie "manewry". To jest "Koryto +"

• Poseł Paweł Kukiz skrytykował podwyżki dla pracowników administracji
• Nowe rozporządzenie zakłada wyższe pensje dla pracowników KPRM
• Kukiz: Wakacje to idealny czas na takie "manewry", mało kto je zauważa

- Jeśli ktoś myślał, że PiS zrezygnuje z "Koryto+" to niestety był w błędzie :-). Co prawda posłowie i senatorowie podwyżek nie dostali ale urzędasy - owszem. Tylnymi drzwiami :-) - napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Paweł Kukiz. - Wakacje to idealny czas na takie "manewry", bo mało kto je zauważa - dodał oburzony Paweł Kukiz.

Dowiedz się więcej

Kto dostanie podwyżki? 

Kukiza zareagował na informację o podwyżkach wynagrodzeń pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mają wzrosnąć pensje asystentów i sekretarzy m.in. premiera, wicepremiera, ministra, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i sekretarza stanu. Łącznie obejmą ok. 20 osób. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Kto miał dostać większe pensje? 

Wcześniej PiS składał projekty ustaw ws. podwyżek dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie: prezydenta, ministrów, sekretarzy stanu, wojewodów etc. Ich wynagrodzenia miały wzrosnąć o kilka tysięcy złotych. Projekt został ostatecznie wycofany, m.in. w związku ze sprzeciwem opozycji. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak komentuje całą sprawę klub "Kukiz'15"? 

- Mamy w zasadzie największy rząd w historii III RP. Łączna liczba ministrów, sekretarzy stanu i podsekretarzy stanu wynosi 118 osób, co jest jedną z największych liczb w Europie - komentował rzecznik klubu Jakub Kulesza, cytowany przez PAP.

- Apelujemy do pani premier Beaty Szydło, aby przede wszystkim, w pierwszej kolejności, odchudziła administrację publiczną; ograniczyła liczbę ministrów, wiceministrów, podsekretarzy stanu tak, byśmy nie przodowali w tym haniebnym rankingu najbardziej rozbudowanej administracji rządowej - dodał.    

Zobacz także: Czy Beata Szydło ma jakąkolwiek władzę?

Więcej o: